Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1276770
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Patriotiškumo ir pilietiškumo pamoka „Adolfas Ramanauskas – karys ir pilietis“ Butrimonyse

IMG_6199

2018-ieji paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Taip pabrėžiama Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo-partizaninio karo svarba kovojant su sovietų okupacija. Norėdami prisidėti prie Lietuvos istorijos Alytaus rajono viešosios bibliotekos Butrimonių filialo bibliotekininkės ir Butrimonių gimnazijos istorijos mokytoja D. Adžgauskienė vedė netradicinę pamoką Butrimonių gimnazijos mokiniams ,,Adolfas Ramanauskas -Vanagas - karys ir pilietis".

 

 

Pamokos tikslas - paminėti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago, 100-ąsias gimimo metines. Dalyvius su Adolfo Ramanausko - Vanago biografija supažindino II g klasės mokinė R. Abramavičiūtė. Vyresnioji bibliotekininkė A. Daironienė pristatė bibliotekoje esančią literatūrą apie Lietuvos partizaninį karą su SSRS, dalijosi savo giminaičių prisiminimais ir išgyvenimais pokariu. D. Adžgauskienė apibendrino Lietuvoje vykusią pokario rezistenciją. Pamokoje buvo aptartos A.Ramanausko - Vanago asmeninės savybės, kurios galėtų būti pavyzdys šių dienų kartoms, diskutuota valstybingumo, istorijos klastojimo ir sovietizavimo temomis.

Mūsų visų pastangų reikia Lietuvos istorinei atminčiai išsaugoti. Šiandien esame atsakingi, kokią tautos istorinę atmintį perduosime ateinančioms kartoms. Todėl puoselėkime, domėkimės ir saugokime ją.

Butrimonių gimnazijos istorijos mokytoja D. Adžgauskienė

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC