Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1276678
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
,,Misija Sibiras 2017“ Alytaus r. Butrimonių gimnazijoje

sibiras

Kovo 15 d. Alytaus r. Butrimonių gimnazijoje vyko pilietiškumo pamoka – susitikimas su ,,Misija Sibiras 2017“  dalyviu Laimiu Kasperavičiumi. Laimis supažindino su misijos dalyvių atranka (buvo pateikta 908 prašymų, o į misiją po atrankos išvyko 16 žmonių).

 Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. ,,Misija Sibiras 2017“ ekspedicijos dalyviai vyko į Irkutsko sritį, kurios plotas 12 kartų didesnis nei Lietuvos, ir sutvarkė 9 skirtingas kapines: kai kurių kapinių žemėlapiuose jau nebėra, todėl daugiau nei 100 kilometrų teko žygiuoti pėsčiomis. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje jos dalyviai susitiko su Sibire tebegyvenančiais lietuviais ar jų artimaisiais.

 

Ekspedicijos dalyvis priminė ir skaudžius Lietuvos trėmimų istorijos faktus: 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Vokietijos užsienio reikalų ministras J. Ribentropas ir SSRS atstovas V. Molotovas, vykdydami savo vadų Hitlerio ir Stalino nurodymus, pasirašė sutartį, o kartu su ja ir slaptuosius protokolus, kurie nulėmė dešimčių milijonų žmonių likimą. Iš Lietuvos buvo ištremta 130 tūkstančių žmonių. Tremtiniai įdarbinti kasyklose, miško kirtimo, medienos paruošų, statybos ir kitose įmonėse. Darbo ir gyvenimo sąlygos tremtyje buvo labai sunkios, ypač atšiauriuose kraštuose. Dėl blogų gyvenimo sąlygų, epidemijų, bado sirgo ir mirė daug tremtinių, ypač vaikų ir pagyvenusių žmonių.

Esame dėkingi Linui Kasperavičiui už pilietinio ugdymo pamoką, siekį išsaugoti mūsų tautos istoriją, gebėjimą perduoti įgytą patirtį, paskatinimą savo pavyzdžiu veikti kitus. Susitikimą organizavo istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė.

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos informacija

 

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC