Gimnazijoje įgyvendinama programa ,,Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“

20180323_140811

Alytaus r. Butrimonių gimnazija dalyvauja Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje įgyvendinamo projekto ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ veiklose. Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Švietimo įstaigos, norėjusios prisijungti prie ,,Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" (MEPA) tinklo, turi pravesti kuo daugiau pamokų pagal projekto medžiagą, surengti Europos dienos šventę ir įsteigti ES informacijos lentyną/centrą savo mokykloje, organizuoti įvairius renginius bei akcijas, kur būtų pateikiama informacija apie ES. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o aktyviausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

Kovo 23 d. II g klasės mokiniai, programos ,,Mokyklos  - Europos Parlamento ambasadorės“ jaunieji ambasadoriai, Alytaus kolegijoje dalyvavo susitikime – diskusijoje su Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi. Europarlamentaras šiemet buvo nominuotas Metų Europos Parlamento nariu užsienio politikos srityje. Susitikime svečias  supažindino su Europos Sąjungos iššūkiais ir aktualijomis, atsakė į dalyvių klausimus. Dėkojame Alytaus Europe Direct Informacinio centro vadovei Nijolei Vitienei už kvietimą į renginį.

Alytaus rajono viešosios bibliotekos Butrimonių filiale įrengta ES informacijos lentyna, kur galima rasti įvairios informacijos apie Europos Parlamento institucijas, jų veiklą, sprendimus ir aktualijas.

Butrimonių gimnazijos informacija