Butrimonių gimnazijos abiturientas – respublikinės geografijos olimpiados prizininkas

XXX-geografijos-olimpiada-321

2018 m. gegužės 2–4 dienomis Kauno Aleksandro Puškino gimnazijoje vyko XXX Lietuvos mokinių geografijos olimpiada ,,Lietuva pasaulyje – pasaulis Lietuvoje”. Į olimpiadą atvyko 78 mokiniai iš daugiau kaip 30 Lietuvos savivaldybių. Alytaus rajono savivaldybei atstovavo Butrimonių gimnazijos IV g kl. mokinys Dautartas Valvonis (mokyt. Edita Simanavičienė).

Olimpiados dalyviai per dvi dienas atliko teorines, vaizdines, geografinio tako užduotis ir kompiuterinius geografinius tyrimus. Olimpiados naujovė – aplinkos tyrimas. Mokiniai iš vakaro susipažino su geografinio tako aplinka, o kitą dieną turėjo atlikti specialias užduotis.

Penktadienį, komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo 15 geriausių Lietuvos jaunųjų geografų. Tarp jų ir D. Valvonis, tapęs III vietos prizininku. Bronzos medalį, trečio laipsnio diplomą bei atminimo dovanas Dautartui įteikė vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas, žurnalistas ir pedagogas Rytas Šalna.

Geografijos mokytojams olimpiados metu buvo organizuotas kvalifikacinis seminaras „Bendrosios ugdymo programos ir aplinkos tyrimai: nuo teisinio reglamentavimo iki praktinės veiklos aplinkoje”. Mokytojai lankėsi Kauno marių regioniniame parke, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Švietimo istorijos muziejuje, atliko geografinio tako praktines užduotis.

Visi respublikinės olimpiados prizininkai pakviesti dalyvauti atrankoje atstovauti Lietuvai XV tarptautinėje geografijos olimpiadoje IGEO (rugpjūčio mėn. Kvebeke, Kanadoje) ir V Baltijos šalių olimpiadoje (birželio mėn. Latvijoje).

Daugiau informacijos apie olimpiadą adresu http://geografija.lt/2018/05/kaunas-2018/

Butrimonių gimnazijos informacija

Nuotraukos iš http://geografija.lt