Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1294312
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Pasaulinės dienos be tabako minėjimas

Pasaulinė tabako „epidemija“ kasmet pražudo daugiau kaip 7 milijonus žmonių, iš kurių beveik 900 tūkst. yra nerūkantieji ar mirę dėl pasyvaus rūkymo. Tabako dūmuose randama per 4000 cheminių junginių, iš kurių net keli šimtai laikomi kenksmingais sveikatai, o apie 40 iš jų yra patvirtinti kancerogenais, kurie sukelia vėžį ar skatina jo vystymąsi.

Nors atrodo ši informacija ir gerai žinoma visiems: tiek vaikams, tiek suaugusiems, tačiau vis dar pasitaiko mitų, neteisingos informacijos apie rūkymą, kurią sunku atskirti nuo tiesos. Sugriauti dar ne iki galo išsiaiškintus mitus apie tabaką ir jo gaminius gegužės 31 d. Butrimonių gimnazijoje buvo pakviesti 7 klasės mokiniai. Viktorinos „Pasaulinė diena be tabako“ metu mokiniai teisingai atsakydami į klausimus galėjo „uždirbti“ taškus visai komandai. Pralaimėjusių nebuvo, o azartas ir gera nuotaika sklido visos pamokos metu.

Baigiantis pamokai, visuomenės sveikatos specialistas priminė, kad rūkymas yra labai klastingas ir lėtas žudikas. Jis taip pat akcentavo, kad pradžioje nejaučiama jokių negalavimų ir daugelis galvoja, kad tabako dūmų nuodai nesukels sveikatos sutrikimų ar ligų ir ateityje. Tačiau pasekmės būna skausmingos: ilgalaikis rūkymas lemia ryklės, gerklų, stemplės, plaučių, o taip pat ir skrandžio, kasos, kepenų ir šlapimo pūslės vėžio atsiradimą. Mokiniai buvo kviečiami pagalvoti, ką būtų galima patarti kitiems, kad jie nerūkytų ir savo mintis užrašyti. Geriausių pasiūlymų autorių  patarimai patalpinti gimnazijos stende.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Jolita Junevičienė

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC