Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1362795
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Butrimonių gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena

20180926_122255

Anuomet lietuvių kalbininkas J.Jablonskis sakė: „Kalba yra didis tautos statytas paminklas“.  J. V. Getė, žymus vokiečių  literatūros klasikas, kalbėjo: „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“. Europoje daug didžių žmonių, palikusių pėdsaką puoselėjant kalbą, o nuo 2001metų rugsėjo 26 dieną visose Europos Sąjungos valstybėse minima Europos kalbų diena.

Šiais metais Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos IIIg  klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje. Šia proga istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė, lietuvių kalbos mokytoja Dana Gecevičienė  ir anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė pamoką vedė Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filiale -  mokinių žingeidumui patenkinti mokytojos panaudojo atnaujintą edukacinę erdvę. Bibliotekoje įrengtas Europos Sąjungos stendas, kuriame gausu informacijos apie Europos valstybes.  Bibliotekos darbuotojos esant galimybei  vis atnaujina literatūrą apie Europą.

2017-2018 mokslo metais 88 Lietuvos gimnazijos ir profesinio rengimo centrai dalyvavo projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. 81 iš jų įvykdė projekto reikalavimus, pateikė ataskaitas ir tapo ES MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) tinklo narėmis. Butrimonių gimnazija MEPA dalyvių reitinguose užėmė 21 vietą. Taigi, turėdami turtingą žinių bagažą mokiniai varžėsi  atlikdami mokytojų parengtas  užduotis. Gimnazistai prisiminė Europos valstybių sostines, įžymiausius paminklus, bokštus, tiltus ir kitą kultūrinį paveldą. Mokiniai sužinojo, koks simbolis iškaltas Europos valstybių monetose ir koks maistas ar gėrimas reprezentuoja kiekvieną valstybę. Buvo užduočių, kurios reikalavo ir politologijos žinių. Mokiniai užduotis atliko anglų ir lietuvių kalbomis. Pamokai baigiantis mokiniai savo „žinias sudėliojo“ plakate, kuris bus puikiu informacijos šaltiniu bibliotekos lankytojams.

Nuskambėjus skambučiui gimnazistai, įtvirtinę turimas ir įgiję naujų žinių, nuskubėjo į kitas pamokas. Teisus buvo T. Fuleris, žymus anglų istorikas, pasakęs: „Žodynas -  tai visata, išdėstyta abėcėlės tvarka“ .

Anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC