Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1338726
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Šeštokų edukaciniai užsiėmimai Vilniuje

20181016_111632

Spalio 16 d. Butrimonių gimnazijos 6 klasės mokiniai, lydimi mokytojos D. Adžgauskienės ir soc. pedagogės  R. Jablonskienės, lankėsi Vilniaus Nacionaliniame muziejuje ir Katedros požemiuose.

 Dalyvaudami archeologijos edukacinėje programoje ,,Lietuvos priešistorė“ Senajame arsenale turėjome puikią galimybę pažinti Lietuvos kultūrą nuo pirmųjų gyventojų pasirodymo šalies teritorijoje XI tūkstantmetyje pr. Kr. iki Lietuvos valstybės susidarymo XIII a. Susipažinome su akmens amžiaus išradimais, kuriais žmogus naudojasi ir šiandien: kirviu su kotu, žvejo mazgu, keramika. Mokiniai turėjo galimybę pajusti akmeninio kirvuko svorį, paliesti akmens amžiaus medžiotojo strėles, lanką, titnaginius strėlių antgalius. Gidė supažindino su baltų moterų ir vyrų papuošalais: sagėmis, antkakliais, apyrankėmis ir kt. Ugnė ir Vakaris pasipuošė baltų drabužiais ir papuošalais.

Pasigrožėję rudenėjančio Vilniaus senamiesčiu edukaciją tęsėme Vilniaus Katedros požemiuose. Katedros požemiuose susipažinome su  statinio istorija (dėl nepatvaraus grunto, gaisrų ir kitų negandų šventovę teko ne kartą perstatyti), regėjome vieną seniausių freskų (nutapytą XIV a. pb.- XV a.pr.) Lietuvoje. Katedros požemiuose palaidoti Lenkijos ir Lietuvos vyskupai, didikai (karalienė Barbora Radvilaitė, Vladislovas IV Vaza ir kt.).

Dalyvaudami edukacinėse programose mokiniai geriau susipažįsta su gimtojo krašto istorija, mokosi puoselėti ir saugoti savo šalies kultūros paveldą.

 

6 klasės vadovė  D. Adžgauskienė

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC