Apklausa

Koks renginys mokykloje Jums labiausiai patinka?

„Sportuok! Mokykis! Ilsėkis 5!“ PDF Spausdinti

Vaikų socializacijos vasarą programa „Sportuok, mokykis, ilsėkis! 5”

Programos tikslas:

Programą įgyvendina: Butrimonių vidurinė mokykla kartu su VO asociacija Butrimonių bendruomene „Šviesa“.

Programą finansuoja: Alytaus rajono savivaldybės administracija, JAV Baltijos Kaimo rėmimo fondas.

Programos vadovės: informacinių technologijų mokytoja metodininkė Jonė Poliakienė, socialinė pedagogė Ramutė Jablonskienė.

Image Hosted by ImageTitan.com Image Hosted by ImageTitan.com Image Hosted by ImageTitan.com

Jau penktąjį kartą VO Butrimonių bendruomenės „Šviesa“ organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla „Sportuok! Mokykis! Ilsėkis!“ džiugino jos dalyvius. Šias metais jubiliejinė stovykla vyko Latvijoje, taigi turėjome puikią galimybę iš arti susipažinti su svečios šalies kultūra, žmonėmis, tradicijomis. Įdomu pažinti savo kaimynus: juk dažnai Lietuva ir Latvija vadinamos sesėmis, taigi norėjome savo akimis pamatyti, kuo jos panašios ir kuo skiriasi.

Pirmąją stovyklos dieną keliaudami į kaimyninę šalį pakeliui aplankėme keletą įdomiausių lankytinų objektų. Tai – Bauskės pilis, Rundalės rūmai. Pastarieji itin sužavėjo savo nepaprasta prabanga, puošnumu bei nuostabiuoju parku - sodu.

Antrąją dieną pabudus neįprastoje vietoje, palapinėse Jūrmaloje, sulaukėme dar neįprastesnės naujienos – krosas ir mankšta pajūryje. Tuomet laukė kelionė traukiniu į Rygą – žymiausią Latvijos miestą bei jos sostinę, kurioje atsiskleidžia visas šios šalies grožis, darniai susiliejantis su naujųjų laikų architektūra. Nejučia vis lyginome, kad mūsų Vilnius ir Ryga turi daug panašumų. Pasigrožėję senamiesčiu- pasivaikščiojome Bulvarų žiedu, aplankėme Laisvės paminklą, Nacionalinę Operą, Domo katedrą, „Juodgalvių“ gildijos namus, Šv. Petro cerkvę - sėdome į tramvajų ir apsilankėme garsiajame Rygos zoologijos sode, išsiskiriančiame ne tik gyvūnų įvairove, bet ir paties parko apipavidalinimu, originaliomis kompozicijomis.

Mūsų stovykla sutapo su Joninėmis. Smagu buvo stebėti, kaip kaimynai latviai ruošiasi šiai vasaros šventei. Stebino, kad daugelis žmonių turėjo ąžuolų vainikus, juos pardavinėjo visose pakelėse taip, kaip Lietuvoje pardavinėjami grybai ir uogos. Smagiai drauge šėlome Joninių vakarėlyje. Įsitikinome, jog kaimyninės šalies gyventojams Joninių šventė reikšminga ir laukiama ne mažiau nei lietuviams

Po trumpiausios metų nakties pabudome su degančiu nekantrumu pamatyti naujaisiais mūsų laikinaisiais namais turėjusį tapti kempingą Ventspilyje. Vadovės pasakojo, kad Ventspilis puikuojasi 718 metų senumo istorija. Per tokį ilgą laiką jis tapo šiuolaikiniu ir besikeičiančiu miestu – jaukiais namais gyventojams ir viena populiariausių Latvijos ir užsienio turistų lankomų vietų.

Įsikūrę kempinge, nukulniavome prie jūros, bėgiodami rungtyniavome vėsiu pajūrio smėliuku, grožėjomės nepaprastais jūros panoramos vaizdais, supomės karuselėse, dūkom žaidimų aikštelėse ir visaip kitaip aktyviai leidom laiką. Pajūrio patrauklumą padidina švarus, baltas smėlis- tikrų tikriausia gamtos dovana (nuo 1999 metų Ventspilio pajūris maudymosi sezono metu puikuojasi Mėlynąja vėliava).

Diena neprailgo lygiai taip, kaip ir vakaras, kada vaikštinėjome grožėdamiesi nuostabiomis Ventspilio gatvelėmis, įstabiomis gėlių skulptūromis (ančiukų šeimynėlė, vienintelis Latvijos gėlių laikrodis, bobslėjaus ekipažas). Čia ypač rūpinamasi šeimų su vaikais poilsiu – įrengti du vaikų miesteliai, Džiunglių takai (tiek daug sukėlę mums smagių emocijų bei fizinės ištvermės išbandymą!), Renkio parke pastatyta figūrų, ant kurių galima laipioti, veikia vasaros vandens parkas. Ir vėl nejučiomis lyginome Ventspilį su mūsų Palanga. Šis, kaip ir dauguma kurortinių miestelių, dvelkė atpalaiduojančia ramybe. Grįžę diskutavome, ieškojome 10 panašumų ir skirtumų tarp Lietuvos ir Latvijos. Sunku nebuvo: panašumų tikrai suradome daugiau. (Ir visgi namuose mieliau...) Mus, nepatyrusius stovyklautojus, stebino tai, kad nuvažiavus, rodos, išties nemažą kelią nuo namų, keliaudami sutikome labai daug lietuvių.

Gaivus jūros vanduo, saulės vonios, švelnus smėlis ir, žinoma, geras oras – tokia buvo ketvirtosios dienos popietė. O vakarui susiorganizavome du ekstremalius sportinius savęs išbandymo siurprizus – vandens parką „Ventspils“ ir nuotykių parką. Ventspilyje daugybė galimybių tiems, kurie ieško nuotykių, suteiksiančių tikrą palaimingą nuovargį. Katino takas – vienas parko aktyvaus poilsio objektų, puiki proga kiekvienam pamėginti tapti lanksčiuoju miško žvėrimi. Katino taką sudaro 4 skirtingo sudėtingumo virvių trasos medžiuose (žalioji, mėlynoji, raudonoji ir juodoji), iš viso – 44 įvairūs takeliai. Parko instruktoriai pagyrė mūsų užsigrūdinusius, stipria valia pasižymėjusius, visą trasos ruožą praėjusius vaikinukus (esam ištvermingi ir sportuojantys!).

Po tokios energingos dienos miegas buvo itin saldus, tad penktąją stovyklos dieną pabudome pasiruošę naujai pažintinei veiklai. Šį kartą viešėjome Kuldigoje, miestelyje, kuriam puikiai pavyko išsaugoti autentišką praeities architektūros paveldą ir į savo turtingą senovės paminklų lobyną beveik neįsileidžiantį naujovių. Trumpam tarsi grįžę į praeitį ir pasisėmę jų ramumos, aplankėme dar vieną senųjų laikų paslaptingumu spinduliuojančią vietą – Kuldigos smėlio urvus. Baugią požeminiuose labirintuose tvyrojusios atmosferos sukurtą nuotaiką išsklaidė gauti ir delnuose išsinešti mieli Tikėjimo, Vilties ir Meilės akmenėliai... Taip pat lankėmės prie plačiausio Europoje krioklio, tapusio paskutiniu stovyklautojų aplankytu objektu.

Už šiuos nepakartojamus stovykloje patirtus įspūdžius esame dėkingi mus lydėjusiems mokytojams bei pagrindiniams mūsų rėmėjams: Švietimo ir mokslo ministerijai, Alytaus rajono savivaldybei ir JAV Baltijos Kaimo fondui.

Stovyklos dalyvė Virginija Sraigytė

Stovyklos vadovės: Jonė Poliakienė ir Ramutė Jablonskienė