Butrimonių gimnazijos mokinių pažintis su svarbiausiomis Vilniaus senamiesčio vietomis

20190612_104606

Birželio 12 d. 8 ir II - III g klasių mokiniai vyko į Vilnių, kur   dalyvavo „Kultūros paso“ edukacinėje programoje „Orientacinis žaidimas „Adomo Mickevičiaus detektyvas“. Žaidimo tikslas – pasitelkiant gyvą miesto aplinką supažindinti mokinius su poeto Adomo Mickevičiaus asmenybe bei literatūriniu paveldu.

Susiskirstę į komandas mokiniai atliko įvairias užduotis: naudodamiesi žemėlapiais turėjo surasti kelią iki senamiesčio objektų, atlikti užduotis, atskleidžiančias poeto gyvenimo ir kūrybos faktus, nuotraukose atpažinti istorines vietas, spręsti kryžiažodžius, atrasti sąsajas tarp vaizdo, vietos, teksto ir kt. Taip pat atliko kūrybines užduotis – vartodami literatūrines priemones kūrė savus tekstus. Šio orientacinio žaidimo metu mokiniai sužinojo daugybę įdomių detalių apie A. Mickevičiaus pėdsakus Vilniaus senamiestyje,  įgijo daugiau žinių apie A. Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą Vilniuje.

Mokinius lydėjusios mokytojos Jonė Poliakienė, Dalia Adžgauskienė ir Vilma Mielaikienė pasidžiaugė, jog tokie edukaciniai užsiėmimai skatina mokinius  pažinti istorinę Vilniaus miesto dalį,  miesto erdves susieti su istorijos įvykiais,  atpažinti įvairius istorijos ir kultūros ženklus gyvoje miesto aplinkoje ir  toliau tyrinėti juos supančios aplinkos istoriją ir paveldą.

Butrimonių gimnazijos informacija