Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Pilietinė akcija ,,Atminties kelias“

20190923_121940

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimu rugsėjo 23 dieną Butrimonių gimnazijos mokiniai  prisijungė prie pilietinės iniciatyvos  ,,Atminties kelias“.

6-7, I g klasių mokiniams istorijos pamokos vyko gimnazijos muziejuje, kurio  vadovė D. Anušauskienė papasakojo apie  Butrimonių miestelio žydų bendruomenės gyvenimą tarpukariu.  Integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka ,,Atminties kelias“ vyko Alytaus rajono viešosios bibliotekos  Butrimonių filiale. Pamokoje III –IV g klasių mokiniai (mokytojos D. Gecevičienė, D. Adžgauskienė) susipažino su  garsaus poeto, dramaturgo ir prozininko, žydų literatūros klasiko Mošė Kulbako kūryba, skaitė jo eiles, klausė įtaigaus mokytojos D. Adžgauskienės pasakojimo apie istorinius įvykius. Bibliotekos darbuotoja A. Daironienė pristatė  veikiančią spaudinių parodą apie žydų gyvenimą ir Holokaustą. 7 klasės mokiniai vyko į  žydų žudynių vietą Klydžionių kaime ir padėjo atsineštus akmenukus prie paminklo, žyminčio vietą, kur 1941 m. rugsėjo 9 dieną buvo sušaudyta per 900  Butrimonių, Punios ir Stakliškių žydų. Kraštotyros muziejaus vadovė D.Anušauskienė uždegė svečių  iš Izraelio perduotą atminimo žvakelę.
Daugelį metų Butrimonyse taikiai sugyveno žydai, totoriai, lenkai. Deja, karo verpetai sugriovė šią idilę. Liko tik namai, kuriuose anksčiau gyveno žydai, senos nuotraukos ir atsiminimai...

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC