Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Karjeros ugdymo diena ,,Matuokis profesiją 2019“
Vis drąsiau ir daugiau kalbant apie nykstančias ribas tarp atskirų profesijų bei vis labiau akcentuojant specializuotų žinių, kompetencijų ir asmeninių savybių sąveiką, svarbu išsiaiškinti ne tik, kas buvo aktualu darbo rinkoje vakar, bet ir kaip kurti ateitį, kai viskas nuolat keičiasi.  Lapkričio 15 d. III–IV klasių mokiniai, lydimi auklėtojų Jonės Poliakienės ir Danos Gecevičienės, vyko į VDU organizuotą renginį ,,Matuokis profesiją 2019“, kur absolventai dalijosi savo patirtimi bei kartu su jaunimu diskutavo apie darbo rinką ir ateitį joje. Renginio metu įvairių sričių atstovai pasakojo apie profesinių svajonių siekimą, sunkius sprendimus bei gebėjimą prisitaikyti prie kintančios aplinkos, aptarė vadovavimo, lyderystės, verslumo, kūrybiškumo, komandinio darbo, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ir darbo kultūros pavyzdžius bei svarbą. Mokytojos tuo metu dalyvavo seminare „Efektyvus bendravimas: naujas požiūris į mokytojų-mokinių komunikavimą“.
Susipažindami su VDU aplinka mokiniai apsilankė eksperimentinėje laboratorijoje ,,Pelkių mokykla“, kurią sudaro akustinis kambarys, kvapų koridorius, vykdomi įvairūs eksperimentai:  „Garso baublys“, „Kvapų drevės“, „Pelkių pončai“, Šepetos durpyno kolona ir kt.  ,,Pelkių mokykloje“ akcentuojama, kad ,,mūsų viltis ir ateitis – ne pievose ir dirbamų laukų plotuose, ne miestuose ir didmiesčiuose, o drėgnose ir liulančiose pelkėse“, primenama, jog 2019-uosius Jungtinės Tautos paskelbusios  klimato kaitos ir pelkių metais.
,,Pasimatavę profesiją“, gimnazistai lankėsi Kauno kolegijoje –  daugiaprofilinėje valstybinėje aukštojo mokslo įstaigoje. Kolegijos magistrantė pristatė studijų programas, aptarė 2020 m. konkursinio balo sudarymo principus ir papildomus kriterijus. Mokiniai galėjo pasidomėti, kokie dalykai svarbiausi renkantis vieną ar kitą studijų programą.  Karjeros ugdymo diena buvo puiki proga abiturientams apmąstyti brandos egzaminų pasirinkimą, o vienuoliktokams – galimybė pagerinti mokymosi rezultatus prieš didįjį apsisprendimą kitais metais.
Butrimonių gimnazijos informacija

1

Vis drąsiau ir daugiau kalbant apie nykstančias ribas tarp atskirų profesijų bei vis labiau akcentuojant specializuotų žinių, kompetencijų ir asmeninių savybių sąveiką, svarbu išsiaiškinti ne tik, kas buvo aktualu darbo rinkoje vakar, bet ir kaip kurti ateitį, kai viskas nuolat keičiasi.  Lapkričio 15 d. III–IV klasių mokiniai, lydimi auklėtojų Jonės Poliakienės ir Danos Gecevičienės, vyko į VDU organizuotą renginį ,,Matuokis profesiją 2019“, kur absolventai dalijosi savo patirtimi bei kartu su jaunimu diskutavo apie darbo rinką ir ateitį joje.

Renginio metu įvairių sričių atstovai pasakojo apie profesinių svajonių siekimą, sunkius sprendimus bei gebėjimą prisitaikyti prie kintančios aplinkos, aptarė vadovavimo, lyderystės, verslumo, kūrybiškumo, komandinio darbo, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ir darbo kultūros pavyzdžius bei svarbą. Mokytojos tuo metu dalyvavo seminare „Efektyvus bendravimas: naujas požiūris į mokytojų-mokinių komunikavimą“. Susipažindami su VDU aplinka mokiniai apsilankė eksperimentinėje laboratorijoje ,,Pelkių mokykla“, kurią sudaro akustinis kambarys, kvapų koridorius, vykdomi įvairūs eksperimentai:  „Garso baublys“, „Kvapų drevės“, „Pelkių pončai“, Šepetos durpyno kolona ir kt.  ,,Pelkių mokykloje“ akcentuojama, kad ,,mūsų viltis ir ateitis – ne pievose ir dirbamų laukų plotuose, ne miestuose ir didmiesčiuose, o drėgnose ir liulančiose pelkėse“, primenama, jog 2019-uosius Jungtinės Tautos paskelbusios  klimato kaitos ir pelkių metais.,,Pasimatavę profesiją“, gimnazistai lankėsi Kauno kolegijoje –  daugiaprofilinėje valstybinėje aukštojo mokslo įstaigoje. Kolegijos magistrantė pristatė studijų programas, aptarė 2020 m. konkursinio balo sudarymo principus ir papildomus kriterijus. Mokiniai galėjo pasidomėti, kokie dalykai svarbiausi renkantis vieną ar kitą studijų programą.  Karjeros ugdymo diena buvo puiki proga abiturientams apmąstyti brandos egzaminų pasirinkimą, o vienuoliktokams – galimybė pagerinti mokymosi rezultatus prieš didįjį apsisprendimą kitais metais.   

 

Butrimonių gimnazijos informacija

 

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC