Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1507319
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Projektas „Visa Lietuva“

Pilietinio ugdymo projektas „Visa Lietuva: žemėlapis be baltų dėmių“

Butrimonių vidurinėje mokykloje

Šių metų spalio - gruodžio mėnesiais Butrimonių vidurinėje mokykloje buvo vykdomas pilietinio ugdymo projektas „Visa Lietuva: žemėlapis be baltų dėmių”, kurį inicijavo Kauno įvairių  tautų kultūrų centras. Projekto koordinatorės mokykloje - istorijos mokytoja metodininkė Dalia Adžgauskienė ir socialinė pedagogė Ramutė Jablonskienė. Šiame projekte dalyvavo 10 Lietuvos mokyklų iš įvairių apskričių. Įgyvendindami projektą siekėme keisti visuomenės vertybines nuostatas remdamiesi tolerancijos, tarpkultūrinio ir tarpreliginio dialogo, darnaus daugiakultūriškumo principais. Minėdami Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų skelbėme žinią, jog Lietuvos žemėlapis turi būti pildomas nepaliekant jame baltų dėmių, t.y. atspindint kultūrinę ir tautinę šalies įvairovę.

Spalio 20 dieną Butrimonių vidurinėje mokykloje vyko pažintinis projekto dalyvių bei organizatorių susitikimas, diskusijos apie toleranciją, žaidybiniai užsiėmimai bei fotografijos kūrimo praktikumas. Į susitikimą su projekto dalyviais atvyko Kauno įvairių  tautų kultūrų centro direktorius Dainius Babilas, projektų vadovė Inga Zinkevičiūtė, fotografas Gintaras Česonis.

Projekto įgyvendinimo metu dalyviai susipažino su savo gyvenamojoje aplinkoje sutinkama tautine mažuma: vieni su kaimynais, giminėmis, kiti - su dar nepažįstamais žmonėmis. Dalyviai daug bendravo, pildė klausimynus, kūrė tautinių mažumų kultūrą, buitį, istoriją atspindinčias fotografijas, dalijosi tarpkultūrinio bendravimo patirtimi tarpusavyje. Lapkričio pabaigoje buvo surengta projekto rezultatų ir dalyvių sukurtų fotografijų pristatymo popietė,  kurioje dalyvavo įvairių kultūrų atstovai. Popietę pradėjo mokyklos merginų ansamblis nuotaikinga rusiška dainele (muzikos mokytoja Neringa Valvonienė). Projekto dalyviai pasirinko skirtingus savo sukurtų fotografijų, surinktos informacijos apie tautą pateikimo būdus: vieni demonstravo skaidres, kiti skaitė rašto darbus, dar kiti kalbino pasikviestus svečius… Po pristatymo dalijomės įspūdžiais, bendravome prie arbatos puodelio vaišindamiesi Totorišku pyragu dar vadinamu šimtalapiu.

Geriausios visose grupelėse sukurtos nuotraukos bus eksponuojamos bei jų autoriai apdovanojami 2009 m. gruodžio mėn. baigiamojoje projekto parodoje Kaune.

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC