Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1445810
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Duona lietuvių gyvenime (IX-XII kl.)

Ruošiantis projektui mokiniai anketų pagalba tyrinėjo duonos kepimo technologiją Butrimonių apylinkėse. Tyrimo rezultatai buvo apibendrinti renginio metu. Vyresniųjų klasių mokiniai sužinojo apie duonos kepimo istoriją Lietuvoje, tradicijas bei duonos vietą lietuvių papročiuose ir tautosakoje. Buvo kalbama apie duonos vietą pirmo arimo, sėjos, rugiapjūtės, rugių vežimo, kūlimo, vestuvių, vardynų, šermenų papročiuose.

Apie duonos kepimo technologiją, tradicijas pasakojo renginio viešnios Butrimonių kultūros namų folklorinio ansamblio „Dėdienės“ dalyvės: Milda Stankevičienė ir Anelė Radvinskienė, kuri ir šiandien kepa skanią duonelę. Mokiniai muziejaus pirkioje vaišinosi viešnios iškepta duona, tepė sviesto ir skanavo sūrio, kaip buvo įprasta pas ūkininkus.

Renginio metu buvo deklamuojami poetų (Justino Marcinkevičiaus, Juozo Nekrošiaus, Kazio Bradūno, Eduardo Mieželaičio, Janinos Degutytės) eilėraščiai apie duoną, pasakojami atsiminimai, menamos mįslės, skaitomos patarlės ir priežodžiai apie duoną. Vyko viktorina.

 

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC