„Mes kartu“

PB190840

Gimnazijoje jau susiformavusi tradicija bendrauti su vyresniųjų kartų žmonėmis, mokinių tėvais senjorais. Kiekvienais metais organizuojamos  Pagyvenusių žmonių dienos šventės, lankomi seneliai, dalyvaujame Maltos ordino labdaros akcijose, organizuojame švietimo savaites.

Š.m. atsiliepdami į Suaugusiųjų švietimo savaitės 2011 m. organizatorių tikslus, organizavome du renginius: lapkričio 10 d. -  linamynio šventę, kurioje susipažinome su žemės ūkio darbų, talkų papročiais, tradicijomis, pasilinksminimais, pasivaišinimais, dainavome dainas, mokėmės dzūkiškų bandų kepimo. Senjorai mokė mokinius. Linamynio ir dzūkiškų bandų kepimo mokymus organizavo TAPK Pilietinio ir tautinio neformaliojo vaikų švietimo regioninio tapatumo stiprinimo programos „Dzyvų Dzyvai“ „Margirio šeimyna“ vadovės: Genovaitė Žiurinskienė, Neringa Valvonienė, Neringa Jančiauskaitė, senjorus telkė istorijos mokytoja metodininkė Danutė Anušauskienė.

Lapkričio 20 d. vyko tradicinė trijų kartų šventė „Mes kartu“, kurioje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai, jų tėveliai ir seneliai. Vaikai įtraukė tėvelius ir senjorus į varžybas „Daryk kaip aš...“, o  senjorai mokė vaikus „O tada būdavo taip...“ Šventė baigėsi bendromis vaišėmis, visi gavo padėkos raštus, asemeninių prizų. Svarbiausia visus lydėjo puiki nuotaika.

Mokinių tėvai ir senjorai dėkojo šventę organizavuosioms pradinių klasių mokytojoms Aldonai Adomavičienei, Ginai Griškonienei, Nijolei Karkauskaitei, Ritai Peckuvienei.

Genovaitė Žiurinskienė