Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1566583
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Atnaujinta gimnazija džiaugiasi bendruomenė

100_4608

Nors lauke krito pirmasis sniegas, gimnazistai su klasių auklėtojais ir balionais rankose išsirikiavę prie gimnazijos laukė oficialaus jos atidarymo. Skambant Lietuvos himnui pakeltos Lietuvos, Europos Sąjungos ir Alytaus rajono vėliavos. Susirinkusiuosius pasveikino A. Vrubliauskas. „Kalėdos ypatingos jums ir visai Butrimonių bendruomenei,“ – į gimnazistus kreipėsi jis.  „Butrimonių gimnazijos pastatas labai pasikeitė. Ne kartą aš ir administracijos direktorius lankėmės čia, domėjomės kaip vyksta darbai,“ – tęsė rajono vadovas A. Vrubliauskas. Jis mokiniams palinkėjo žinių siekimo, ambicingų tikslų ir nuolatinio tobulėjimo. „Džiaugiamės, kad Butrimonys gražėja. Čia puikios sąlygos ir mokslui siekti, ir gimnazijos kolektyvui dirbti,“ – sakė tarybos narė Zita Lukoševičienė. Uždarosios akcinės bendrovės „Algraižė“ administratorė Jolanta Sakavičienė merui A. Vrubliauskui perdavė simbolinį raktą, o šis - gimnazijos direktoriui Valdui Valvoniui. Šiuo raktu buvo simboliškai atrakintos renovuotos gimnazijos durys. Į dangų iš gimnazistų rankų paliko balionai, konfeti. Toliau šventė tęsėsi gimnazijos viduje.

 Apie mokyklos reikšmę valstybės ir tautos gyvendinime kalbėjo Ministro Pirmininko patarėjas D. Kreivys. „Mokykla užima nepapratai reikšmingą vietą šalies gyvenime. Išsilavinę kompetentingi žmonės gali pakleisti mūsų šalį, padaryti valstybę stipresnę,“- sakė D. Kreivys. Jis pasidžiaugė, kad su viešųjų pastatų sutvarkymu į mažus miestelius ateina investicijos.

Gimnazijoje iškilmingai atidengta butrimoniškio, Alytaus rajono garbės piliečio, Vilniaus dailės akademijos profesoriaus, skulptoriaus, dailininko, grafiko Antano Kmieliausko sieninės tapybos freska, kuri pasitiks kiekvieną įžengiantį pro gimnazijos duris. Kaip sakė profesorius, „nutapiau kuklų Lietuvos peizažą“ ir pridūrė, kad „Lietuva man - Butrimonys.“

Po freskos atidengimo, svečių laukė malonus siurprizas – rankos įspaudimas ir savo inicialo išraitymas keramikos plokštėje, kurios bus saugomos gimnazijos garbės galerijoje. Delno įspaudus paliko gimnazijos direktorius V. Valvonis, meras A. Vrubliauskas, administracijos direktorius A. Tuncė, Ministro Pirmininko patarėjas D. Kreivys, profesorius A. Kmieliauskas, Lietuvos genetikas, agrarinių mokslų daktaras profesorius, butrimoniškis Algirdas Sliesaravičius, ilgametis akcinės bendrovės „Kauno tiltai“ direktorius, taip pat butrimoniškis Algimantas Karkauskas.

Gimnazijos direktorius V. Valvonis pakvietė susirinkusiuosius į gimnazijos talismano „Skurzdėliuko“ apdovanojimus, kuriuos vedė gimnazijos mokytojas, tarybos narys Sigitas Karlonas. Įteiktos 6 nominacijos aktyviausiems ir geriausiems gimnazijos mokiniams.

Į Butrimonių gimnaziją investuota per 2 mln. litų

Šiais metais Butrimonių gimnazijai įgyvendino  Europos Sąjungos priemonės „Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu“ projektą „Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos pastato Alytaus  r., Butrimonių mstl., Draugystės g. 1, rekonstravimas“, skirtą padidinti energijos vartojimo efektyvumą gimnazijoje. Pasak direktoriaus V. Valvonio, pagerėjo mokinių mokymosi ir mokytojų darbo sąlygos, nes sumažėjo šalto oro patekimas į patalpas. „Tai didelė problema rudens bei žiemos metu. Žiemos sezonu nereikės naudoti papildomų elektrinių šildytuvų, bus sutaupoma elektros energija ir efektyviai naudojamos energetiniams ištekliams skiriamos lėšos, pagerėjo apšvietimas klasėse ir koridoriuose, mokyklos estetinis vaizdas,“- gimnazijos rekonstrukcijos privalumus vardijo V. Valvonis.

Po rekonstrukcijos apšiltintas gimnazijos stogas, pakeista dalis langų, lauko durų, iš išorės apšiltintos pastato sienos bei apšiltintos pirmo aukšto grindys ant grunto. Modernizuotos pastato šildymo ir vėdinimo sistemos, įrengiant rekuperacinę (šilumogrąžinę) vėdinimo sistemą, modernizuotos karšto vandens tiekimo ir apšvietimo sistemos. Įdiegus numatytas energijos taupymo priemones, planuojama sutaupyti 204,72 MWh per metus. Gimnazijos atnaujinimui skirtos ES lėšos sudaro 2 mln. 726 tūkst. 811,79 Lt, daugiau nei 680 tūkst. Lt prisidėjo Alytaus rajono savivaldybė, Švietimo ir mokslo ministerija skyrė - 230 tūkst. Lt.

Butrimonių gimnazijos pastatas pastatytas 1983 m., ankščiau pagal galimybes remontuotas, o dabar - renovuotas. Šiuo metu gimnazijoje mokosi 294 mokiniai.  

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC