Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1567932
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
TAPK projekto Dzyvų dzyvai mini tradicines kalendorines ir religines šventes

100_4860 100_4863

Jau eilę metų mūsų gimnazijoje  Advento laikotarpiu atkuriamos senosios tradicijos. Kūrybingi mokytojai šį laikotarpį  pateikia patraukliai ir šiuolaikiškai, kad mokiniai išmoktų mėgautis adventu. Viena iš „TAPK  DZYVŲ DZYVAI“ projekto  Margirio šeimynos veiklų buvo pasiruošimas Adventui ir jo pajautimas. Tam ruošėsi dailės mokytoja Neringa Jančiauskaitė su vyresnių ir jaunesnių klasių mokiniais -  Margirio šeimyna. Visi dirbo, o įkurtas Advento kampelis, degančios žvakės nuteikia ramybei visus gimnazistus.

Mokytoja Neringa Valvonienė mokė advento dainų, tikybos mokytoja Virginija Virmauskienė su ateitininkais išmoko giesmių. Studijavome papročius, burtus, o 23 dieną organizuojame simbolinę kūčių vakarienę. Margirio šeimynios nariai kartu su maironiečių organizacija gruodžio 20 d. lankėsi Kaune, Maironio muziejuje. Maironio svetainėje sužinojome, kaip Kalėdos buvo švenčiamos Maironio gyvenimo laikotarpiu. Didžiojoje svetainėje visi nustebome, pamatę didelę eglę papuoštą baltais rankų darbo žaislais.

Aplankėme Maironio kapą, pasimeldėme Kauno katedroje, apžiūrėjome  garsiąją Kauno smaragdinę   eglę. Lankėmės įvairiose senamiesčio galerijose kuriose  daugybė  kalėdinių suvenyrų, rankų darbo žaisliukų. Labiausiai nustebino kepyklėlė ir svetingi jos šeimininkai. Užuodę saknų kvapą užsukome į kepyklėlę, ten daugybė sausainių, skanėstų, skirtų kalėdų stalui, įvairių bandelių, raguolių. Kepyklėlės šeimininkai pamatę kaimo vaikus padovanojo krepšelį su šviežutėlėmis bandelėmis. Vaikai skanavo, dėkojo šeimininkams ir kartojo, tokių skanių bandelių dar neteko ragauti. Tiesiog Kalėdinis siurprizas, kaip atpildas už Advento pajautimą, tylą, susiklausymą.

 

Margirio šeimynos koordinatorė  

Genovaitė Žiurinskienė

.

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC