Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Butrimonių gimnazijos mokinys Dautartas Valvonis – tarptautinio „UNICUM“ konkurso nugalėtojas

 Picture 055

Trečius metus iš eilės Butrimonių gimnazijos mokiniai dalyvauja atvirame tarptautiniame projekte „UNICUM“ - IQ internetiniame konkurse moksleiviams. Projekto misija: mokinių mąstymo sugebėjimų lavėjimo stimuliavimas; lavinti darbo kompiuteriu įgūdžius, mokyti bei lavinti gebėjimą naudotis šiuolaikiniais mokymo metodais; lavinti gebėjimą savarankiškai pasirinkti ir priimti sprendimą; skatinti mokinių saviugdą, kūrybiškumą ir plėsti jų akiratį; naudojant neformalius mokymo metodus padėti mokiniams harmoningai lavintis; suteikti kiekvienam mokiniui, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos, galimybę dalyvauti konkurse ir įvertinti savo intelekto lygį. Dalyvauti konkurse kviečiami 3–12 klasių visų tipų mokyklų mokiniai. Šiais metais projekte dalyvavusios šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Kazachstanas, Malta, Jungtiniai Arabų Emyratai, Rumunija, Lenkija, Turkija, Uzbekistanas, Kenija, Azerbaidžanas, Turkmenistanas. Šis projektas yra unikalus ir neturi analogų pasaulyje.

Picture 057

Balandžio 10 d. projekto organizatoriai paskelbė 2012 m. konkurso rezultatus. Labai džiaugiamės aukščiausiu konkurso rezultatu: Butrimonių gimnazijos 6 klasės mokinys Dautartas Valvonis tarp Lietuvos dalyvių užėmė pirmąją vietą (surinko 71, 75 tašk. iš 100 galimų). Tarptautinėje įskaitoje D.Valvonis liko ketvirtas. III-os gimnazinės klasės mokinys Martynas Anušauskas (surinkęs 60,58 tšk.) tarp respublikos dalyvių savo amžiaus grupėje užėmė antrąją vietą. Tarptautinėjė rezultatų suvestinėje M.Anušauskas – aštuntas. Konkurse dalyvavęs Martyno brolis dvynys Justinas Anušauskas respublikoje užėmė penkioliktą vietą (tarptautinių rezultatų suvestinėje – 24 vieta). Gimnazistai Nedas Simonaitis ir Elvinas Noreika pasidalijo 20-ą ir 25-ąją vietas respublikos rezultatų suvestinėje.

Norintiems pasitikrinti savo išradingumą - iki liepos 1 dienos visi testai atviri demo režimu internetinėje svetainėje http://www.unicum.lt . Testai prieinami visiems norintiems, juos galima atlikti savarankiškai bet kuriuo kompiuteriu. Įdomi naujovė šiais metais - visiems mokytojams, kurių mokiniai užėmė prizines vietas (nuo 1 iki 10) regione (kiekvienos šalies) ir tarptautinėje įskaitoje, prizas – bus leista iki 2012 m. gruodžio 31 d. nemokamai naudotis sistema www.eTest.lt – testų kūrimo ir testavimo sistema, skirta mokiniams ir mokytojams.

Dėkojame Projekto www.e-competition.eu organizaciniam komitetui už galimybę dalyvauti netradiciniame konkurse.

Ramutė Jablonskienė

Butrimonių gimnazijos socialinė pedagogė

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC