Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1566088
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Regioninio tapatumo stiprinimo „Dzyvų dzyvai“ programa

    000_0003

Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos „Margirio šeimyna“ susikūrė įgyvendinant Pilietinio ir tautinio neformaliojo vaikų švietimo (regioninio  tapatumo stiprinimo ) programą „DZYVŲ DZYVAI“ . Per aštuonis mėnesius 28 mokinių grupė vykdė tautinio tapatumo suvokimo programą.  „Margirio šeimyna“  dzūkiškų dainų mokėsi  su muzikos mokytoja metodininke Neringa Valvoniene, o kaip pasipuošti aplinką per  kalendorines šventes bei  suprasti ir pagaminti Gyvybės medį  - su dailės vyresn.  mokytoja Neringa Jančiauskaite. Mokiniai  dalyvavo siuvant  drobinius  rūbus,  o  rūbų apdailos juos mokė technologijų mokytoja Ramunė Česynienė. 

100_6796

Smagiausi užsiėmimai  „Margirio šeimynoje“  vaikams būdavo, kai renginys siejosi  su kalendorinių  švenčių  tradicija, apeigomis ir kulinariniu paveldu.  Linamynio šventė su dzūkiškų bandų kepimo ritualu, simbolinė  Kūčių vakarienė su tradiciniais valgiais ir apeigomis bei Atvelykio šventė su margučiais ir Butrimonių regione  tapusiu būtinu šventiniu patiekalu,  paskolintu iš totorių kultūros, - pyragu šimtalapiu -    buvo patys smagiausi.

Regioninio tapatumo stiprinimo „Dzyvų dzyvai“  programos „Margirio šeimynos“  nariai  dalyvavo baigiamajame  projekto renginyje Vilniaus  kameriniame teatre, kur vyko  teatralizuotas margučių ridenimo Didžiojo Bim-bil-dono turnyras. Mokiniai  rungtyniavo ir žaidė  dešimtyje margučio ridenimo rungčių. Su jais bendravo linksmi ir išradingi kamerinio teatro aktoriai. Visi mokiniai patyrė smagių nuotykių, gavo dovanėlių. Stipriausias Velykų margučio savininkas – „Margirio šeimynos“ narys Dautartas Valvonis, sumušęs  daugiau kaip 200 margučių . Jis gavo prizą - knygą „Marcelijaus margučiai“.

„Margirio šeimynos“  veikla buvo susieta su Dzūkijos krašto tautinio ir etnografinio paveldo pažinimu,  saugojimu  bei puoselėjimu ir  pristatoma bendrose gimnazijos šventėse.

Projektas jau baigiasi, o atsiminimai smagūs. Dėkojame TAPK Švietimo mainų paramos fondui projekto „Dzyvų dzyvai“ sumanytojams:  VšĮ Švietimo ir kultūros centrui „Jaunimas vaikams “   Asocijacijai Merkinės jaunimo etnokultūros klubui „Kukumbalis“ už labai naudingą ir įdomų  projektą, paramą ir konsultacijas organizuojant ir vykdant  mokinių tautinės savimonės ugdymą,   etnokultūros puoselėjimą. „Margirio šeimynos“ nariai dėkoja  gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei, kraštotyros būrelio vadovei  Danutei Anušauskienei už įsimintinas veiklas muziejuje, kulinarinio paveldo pažinimą  dalyvavimą kepant dzūkiškas bandas bei  iš totorių kulinarinio paveldo atkeliavusį  ir labai prigijusį  ant mūsų visų švenčių stalo pyragą  šimtalapį .

Džiaugiamės,  kad vykdant projektą darbščių gimnazijos mokytojų iniciatyva ir mokinių pagalba  „Margirio šeimynai“  pagaminta drobinių rūbų po 9 komplektus berniukams ir mergaitėms, žalvarinių papuošalų, sukurtas  Gyvybės medis. Daug keliavome, išmokome dainų ir patyrėme gerų emocijų. Beje, naujiena, jog Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo Ministras  Gintaras Steponavičius patvirtino Pagrindinio ir Vidurinio ugdymo etninės kultūros Bendrąsias programas. Mes savo Butrimonių gimnazijoje „Dzyvų dzyvai“ projekto dėka  padarėme šios programos įžangą.  Savo veiklą mielai tęsime,  jei projekto sumanytojai rengs tęstines veiklas.  „Margirio šeimynos“ nariai tęs ir įprasmins  gimnazijoje naujas ir jau prigijusias  tradicijas.

Projekto „Dzyvų  dzyvai“  koordinatorė Genovaitė Žiurinskienė

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC