Svečiuose - olimpinė viltis

100_6036

Sužinoję, jog balandį trumpam į namus Butrimonyse grįžo viena pajėgiausių šalies trekininkių, buvusi mūsų gimnazijos mokinė Vaida Pikauskaitė, nedvejodami pasikvietėme ją į svečius. Dviratininkė atėjo nešina sportiniais trofėjais, nuotraukomis iš varžybų įvairiausiose pasaulio vietose.

V. Pikauskaitės sportinis kelias prasidėjo Butrimonyse, kais treneris Antanas Balčius surinko grupę mergaičių ir jos, sėdusios ant dviračių, pradėjo sukti ratus mokyklos stadione. Rezultatų ilgai laukti nereikėjo: Vaida buvo pakviesta mokytis ir sportuoti į Panevėžį. Čia jai pasisekė suderinti mokslą ir sportą - dabar ji viena pajėgiausių šalies dviratininkių, Europos vicečempionė, Lietuvos komandinių dviračių persekiojimo lenktynių rekordininkė, Edukologijos universiteto studentė.

Mokiniai įdėmiai klausėsi fotografijomis iliustruoto pasakojimo apie sunkias treniruotes Kolumbijos aukštikalnėse, varžybų įspūdžius iš įvairių pasaulio plento ir treko lenktynių. Sužinojome daugybę įdomių dalykų apie dviračių treko rungtis. Visiems rūpėjo, kodėl Lietuvos dviratininkėms nesėkmingas buvo Melburno trekas, užkirtęs kelią į Londono olimpiadą, kiek kainuoja Vaidos dviratis, kiek uždirba čempionatų prizininkai ir kt.

Susitikimo pabaigoje už įdomų pasakojimą mokiniai dviratininkei dėkojo plojimais, o gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, palinkėjęs Vaidai įspūdingų pergalių būsimuose startuose, papildė jos trofėjų kolekciją gimnazijos suvenyrais. Nusifotografavusi su gimnazistais sportininkė pažadėjo dar ne vieną susitikimą, nes jos, jauniausios pajėgiausių šalies persekiotojų komandoje, laukia daugybė olimpiadų ir, žinoma, laimėjimų.

Butrimonių gimnazijos informacija