Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1566869
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Mes tarp 10 gražiausių!

Graziausia_2012

Šių metų lapkričio 23 d.  LITEXPO  parodoje  „Mokykla2012“ vyko „Geriausiai tvarkomų“  mokyklų 2012 m.  aplinkos apžiūros - konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Konkursą  organizavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir Mokslo ministerija su Lietuvos jaunimo turizmo centru. Jame dalyvavo 40 savivaldybių. Savivaldybėse atrinkti 62 nugalėtojai. Vertinimo komisija, apžiūrėjusi savivaldybių vertinimo komisijų išrinktų geriausiai tvarkomų mokyklų aplinką, paskelbė  iš bendrojo lavinimo mokyklų nugalėtojus. Viena iš jų - Alytaus rajono Butrimonių gimnazija. Vienas svarbiausių šios apžiūros-konkurso tikslų – skatinti mokyklų bendruomenių iniciatyvas, įtraukti vaikus ir jaunimą į nuolatinį aplinkos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą, plėtoti sąmoningą požiūrį į aplinką ir ugdomą asmenybę.

Gyvenamoji arba darbo aplinka veikia kiekvieną žmogų, ar jis yra brandaus amžiaus, ar jaunas, o vaikai  – ypatingai. Tai yra svarbu visų įstaigų vadovams. Tačiau  dirbantiems švietimo sistemoje aišku – aplinka labai svarbi ugdymo dalis. Ugdymo įstaigos aplinkos kūrimas reikalauja ilgų metų nuoseklaus darbo, idėjų, kūrybos ir daug pastangų.

          Butrimonių gimnazijoje dirbę ir dabartiniai vadovai ir mokytojai per ilgus dešimtmečius skyrė didelį dėmesį aplinkai, interjerui ir eksterjerui, nuolat stengėsi kurti jaukią, saugią, patrauklią, informatyvią, originalią mokyklos aplinką. Šviesios atminties  direktorės Marijos Balinskienės vadovaujamas išradingas ir darbštus mokytojų  kolektyvas tuomet skurdoką  materialinę bazę dangstė gėlėmis. Puikavosi kolona  didelių  ir plačių agavų, kitokių įvairiausių kambarinių gėlių, pasodintas  rožynas. Mokyklos   aplinkos kūrimas buvo orientuotas į ateitį.  Sodinti atgimimo parką pradžioje buvo sunkus ir atsakingas darbas.

Nuo 2003 metų mokyklai vadovaujantis direktorius Valdas Valvonis  tęsia  pirmtakės darbą ir dar daugiau dėmesio skiria gimnazijos aplinkai, vidinėms erdvėms  ir įvaizdžiui. Švietimo atstovai sąmojingesni už politikus -  nekritikuoja pirmtakų darbo, o tęsia ir  palaiko geras idėjas, tradicijas, pagal gyvenimo kaitą kuria naujas. Pasodintas „Atgimimo parkas“ užaugo, „Meilės sala“ prižiūrima, gimnazijos muziejaus eksponatų gausa išaugo keleriopai, ir egzotiškoms agavoms vietos yra  ir vitražas laiptinėje  išliko, net per 2010-2011 metais vykdomą renovaciją. Pasitelkiant iniciatyvius mokinius ir kolegas kūrybiškai ir estetiškai planuojamos gimnazijos lauko ir vidaus erdvės. Atsirado daugybė naujų eksponatų, įamžinta daug prasmingų gimnazijos veiklos darbų meno kūriniais. Mokinių sukurtas talismanas Skruzdėliukas  apsigyveno gimnazijos prieigose. 2008-ieji Lietuvoje buvo paskelbti „Vaikų skaitymo metai“, jiems pažymėti gimnazijos kiemelyje atsirado skulptūra „Berniukas, skaitantis Maironio raštus“, sukurtas lauko meno kūrinys - Aukuras, skirtas įprasminti pagrindinio gimnazijos rėmėjo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo paramą gimnazijos ir visos šalies vaikams, pasodintas ąžuoliukas 145-osioms mokyklos metinėms atminti. Vidines gimnazijos erdves puošia gimnazijos „Garbės galerijos“ nario, Alytaus rajono Garbės piliečio, dailininko Antano Kmieliausko sienos tapybos kūrinys, gimnazijai nusipelniusių žmonių rankų puikuojasi  įspaudai keramikos plokštėse. Pastaraisiais metais pastatytas koplytstulpis su Rūpintojėlio skulptūra, skirtas Lietuvos partizanų ir Laisvės gynėjų atminimui. Tai Nijolės Bražėnaitės – Lukšienės Panoretto, gyvenančios JAV, valia  Butrimonių gimnaziją įdukrino  Tautos Fondas, šiam meno kūriniui atsirasti  skyrė dalį lėšų. Ir tai tik labiausiai pastebimi  darbai.

Gimnazijos direktorius nuolat įsiklauso mokinių ir mokytojų nuomones,  taip atsirado patogūs suoliukai viduje ir lauke, akvariumas, minkštasuoliai, teniso stalas vestibiulyje, naujos spintelės rūbinėje, atnaujinti valgyklos baldai.

Gimnazijoje lankosi daug svečių, visi jie pastebi aplinkos jaukumą, žmonių svetingumą.  Tai ir 2010-2011 metais atliktos renovacijos dėka. Pakeista pastato spalvinė gama, atsirado patogūs šaligatviai, o vidinis kiemelis – mūsų visų pasididžiavimas.  Net komisija išsakė nuomonę:  „Jei nežinotum, kur esi, pagalvotum, kad Kaune, Senojoje prezidentūroje“.

Ir mokytojai, ir mokiniai bei jų tėvai vertina gimnazijos aplinkos jaukumą, patogumą, jaučia pasididžiavimą, kad mokosi Geroje mokykloje. Už galimybę kurti jaukias , estetiškas erdves, šilumą, jaukumą savo mokykloje dėkojame ir steigėjui - Alytaus rajono savivaldybei, nes dideli projektai,  kaip pastato  renovacija, aikštynų ir aplinkos sutvarkymas, kita parama be Alytaus rajono savivaldybės administracijos ir tarybos supratingumo, priimamų sprendimų nebūtų įgyvendinti. Bendras darbas visada atneša daugiau naudos ir naujų idėjų .

Pasibaigė   2011-2012 metų šalies sportiškiausių mokyklų konkursas. Tarp vidurinių mokyklų ir gimnazijų  Butrimonių gimnazijai paskirta  1- ji vieta. Liko laukti iškilmingo sportiškiausių mokyklų apdovanojimo Lietuvos Respublikos Seime.  

Už minėtus ir kitus nuopelnus Butrimonių gimnazijos bendruomenė ir Butrimonių bendruomenė „Šviesa“ teikia Valdą Valvonio kandidatūrą nominacijai už reikšmingus paskutiniųjų metų pasiektus laimėjimus. Tikime, kad gimnazijos direktoriaus, kaip vadovo,  darbai tikrai verti šios nominacijos.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Genovaitė Žiurinskienė

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:-VXhb8WfB4EJ:www.smm.lt/naujienos/pranesimai.htm%3Fid%3D4150+&cd=1&hl=lt&ct=clnk&gl=lt

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC