Butrimoniškiai Jaunųjų gamtininkų centre

Image Hosted by ImageTitan.com Image Hosted by ImageTitan.com

Lapkričio 13 dieną Butrimonių vidurinės mokyklos mokinių komanda važiavo į Jaunųjų gamtininkų centre Vilniuje vykusį ekologinės aplinkotvarkos projektų ,,Žaliasis rūbas" darbų pristatymą. Šiais projektais gamtininkų centro darbuotojai- renginių organizatoriai skatina respublikos mokyklas kurti gražią, saugią, sveiką mokyklų, apylinkių ir savo gyvenamosios vietos aplinką, ugdyti vaikų ir jaunimo gebėjimus kurti ir puoselėti aplinkos grožį, meninės išraiškos priemonėmis atskleisti žmogaus ir gamtos darną, ugdyti gyvenamosios aplinkos pažinimo ir gražinimo praktinės veiklos įgūdžius.

Šiais metais konkursui pateikėme darbą ,,Butrimonių krašto istorinis- kultūrinis paveldas", kuriuo stengėmės parodyti savo gimtojo krašto raidą, kelių tautų (lietuvių, žydų, totorių) darnų gyvenimą prieškaryje XX a. viduryje, pokyčius vėlesniais laikais, apžvelgėme nūdienos pasiekimus. Viena sudedamųjų projekto dalių- turistinis maršrutas mokiniams, kuriuo keliaudami galėtume pamatyti įdomiausius mūsų apylinkių objektus, susipažinti su didžiausiais pasiekimais, iškiliais žmonėmis.

Vilnius priėmė labai svetingai. Su kitais projekto dalyviais turėjome galimybę apsilankyti Vilniaus paslaugų darbuotojų profesinio rengimo centre. Centro dėstytoja G. Zuokienė, Lietuvoje žinoma floristė, floristikos kursų organizatorė, nustebino savo atvirumu naujovėms. Pasak Genovetos Zuokienės, floristika tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi. ,,Energinga, lakios fantazijos, ryžtinga ir atkakli“,- taip savo kolegę apibūdino centro darbuotojos. Dėstytojos lydimi keliavome po Profesinio rengimo centrą, susipažinome su centro siūlomomis profesijomis, naujausiais projektais. Labiausiai butrimoniškes sudomino floristo, fotografo ir odos apdirbėjo specialybės, pakerėjo centro darbuotojų gebėjimas šiltai priimti svečius, nuoširdus bendravimas.

Maloniai nustebino kvietimas dalyvauti paskaitoje ,,Advento laikotarpio floristika", kurios metu išklausėme teorinę dalį, susipažinome su Lietuvos floristų darbais. Labai įdomiai dėstytoja kalbėjo apie tarptautinius projektus, kuriuose dalyvauja jų mokyklos auklėtinės. Daug laiko buvo skirta žiemos švenčių floristikai. Viešnagės pabaigoje turėjome galimybę įsigyti moksleivių darbų.

Antra dienos dalis prabėgo itin greitai: pasiruošimas projektų pristatymui, jaudulys, laukimas, kaip būsime įvertinti. Šiais metais konkurse dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Jonavos, Kupiškio, Alytaus ir kitų rajonų. Pagrindiniais mūsų varžovais tapo Kupiškio rajono Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos komanda, pateikusi projektą, skirtą miestelio aplinkotvarkai skatinti.

Apibendrindami pristatytus darbus komisijos nariai juokavo, kad šįkart juos papirko konkurso dalyvių iškalba, meniniai intarpai. Organizatoriai teigė pastebėję, kad gerėja ne tik pristatomų darbų kokybė, bet kartu didėja jaunimo susidomėjimas tuo, kas vyksta artimiausioje jiems aplinkoje. Jų teigimu, visų mokyklų pateikti darbai buvo labai geri. Taigi, pelnytai džiaugiamės Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, rėmėjų dovanomis.

Renginį vainikavo Jaunųjų gamtininkų centro darbuotojo Almanto Kulbio- gamtininko ir pedagogo- paskaita apie moksleivių vasaros stovyklų miške organizavimo ypatumus, mokinių motyvaciją mokytis ir pažinti gamtą bei praktinis užsiėmimas, kurio metu mokėmės pasigaminti įvairių darbelių iš augalinės medžiagos. Vakarop laimingi važiavome namo. Diena buvo tikrai puiki ir turininga, ypač dėlto, kad kiekvienas iš mūsų jutome didžiulį visos mokyklos bendruomenės, mokyklos administracijos palaikymą ir rūpestį. Ačiū jiems už tai.

Deimantė Griškonytė,

Butrimoniu vidurinės mokyklos