Laikrodis

Butrimonys

Pamokų laikas

  1.   805 -   850
  2.   900 -   945
  3.   955 - 1040
  4. 1105 - 1150
  5. 1200 - 1245
  6. 1255 - 1340
  7. 1345 - 1430

Nuorodos


Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelisStatistika

Turinio peržiūrėjimai : 1507284
Alytaus rajono Butrimonių gimnazija
Vaikų dienos centro veikla kryptinga ir įdomi

Projektas „Alytaus rajono Butrimonių vidurinės mokyklos Vaikų dienos centras“

 

Vaikų dienos centro tikslas - plėtoti vaikų socializacijos galimybes, skatinti kultūrinės ir pilietinės brandos ugdymą, siekti socialinės rizikos šeimų gyvenimo kokybės gerinimo, ugdyti visavertę asmenybę, gebančią veikti šiuolaikinėje visuomenėje.

 

Projektą finansuoja: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Alytaus rajono savivaldybės administracija.

 

Projekto vadovė  socialinė pedagogė Ramutė Jablonskienė.

 

Daugiau informacijos: http://butrimonys-vaikai.weebly.com/

Image Hosted by ImageTitan.com Image Hosted by ImageTitan.com Image Hosted by ImageTitan.com

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą „Alytaus rajono Butrimonių vidurinės mokyklos Vaikų dienos centras“ vaikai užsiima kryptinga ir įdomia veikla.

Daugiausia dėmesio yra skiriama centro tikslui įgyvendinti – plėtoti vaikų socializacijos galimybes, skatinti kultūrinės ir pilietinės brandos ugdymą, siekti šeimų gyvenimo kokybės gerinimo, ugdyti visavertę asmenybę, gebančią veikti šiuolaikinėje visuomenėje.

Visą vasarą vaikai nenuobodžiavo, dalyvavo įvairiose projektuose, koncertuose, stovyklose, akcijose, ekskursijose po Lietuvą.

Džiugu, jog vaikai kartu su mamomis turėjo galimybę apsilankyti Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur pagal naują edukacinę programą „Vaikų žaidimai“ mokėsi žaisti senovinių lietuvių liaudies žaidimų, klausėsi pasakos apie pupą, susipažino su savo senelių vaikystės žaislais, jais pažaidė, aplankė kaimus pagal Lietuvos etnografines sritis – Dzūkiją, Aukštaitiją, Suvalkiją, Žemaitiją bei naujai kuriamą miestelį.

Ekskursijos į Lietuvos sostinę Vilnių metu vaikai susipažino su šio miesto, o kartu ir visos Lietuvos, istorija, aplankė architektūrinius paminklus, pasivaikščiojo po Katedros požemius – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų bei didikų kapavietes, Gedimino pilį, Vilniaus senamiestį, Vilniaus universitetą, Prezidentūrą, šv. Onos bažnyčią, Bernardinų vienuolyną, pažaidė Sereikiškių parke. Grįžtant namo aplankė ir senąją Lietuvos sostinę – Trakus, pasivaikščiojo, pasigrožėjo vaizdingąja Trakų pilimi, apsupta Galvės ežero, pabraidžiojo po ežerą Aukštadvaryje.

Vaikų dienos centro auklėtiniai dalyvavo jau penktus metus mūsų mokykloje vykdomame miestelio bendruomenės „Šviesa“ projekte „Sportuok, mokykis, ilsėkis 5!“. Šį kartą vaikai sportavo, ilsėjosi ir mokėsi Puvočiuose, Varėnos rajone, kur plaukdami plaustais grožėjosi Dzūkijos upės Merkio vaizdais, nakvojo palapinėse specialiai tam įrengtoje stovyklavietėje, žaidė, maudėsi, uogavo, grybavo, gaminosi maistą čia pat gamtoje, karstėsi po beždžionių tiltą“, o vėliau netgi įkopė į Omnitel apžvalgos bokštą pasidairyti po apylinkes.

Lietuvos futbolo federacija jau penktus metus sėkmingai vykdo programą „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“. Kasmet atsiranda vis daugiau ugdymo ir švietimo įstaigų dalyvaujančių šioje programoje, tad nebe pirmus metus projekte dalyvaujanti Alytaus rajono Butrimonių vidurinė mokykla šiemet sutraukė išties gausų būrį dalyvių, tarp kurių bene aktyviausi buvo Vaikų dienos centro auklėtiniai, aktyviai įsijungę į „Linksmąją vasaros futbolo mokyklą“.

Džiugu, jog vaikus aplankė LFF atstovai. LFF projektų vadybininkas, UEFA atstovas Lietuvoje Vaidotas Rastenis vaikams surengė keletą įdomių rungčių bei atskleidė paprastą sėkmės formulę, kaip tapti geru futbolininku – nuosekliai ir sąžiningai treniruotis. Bene labiausia vaikus nudžiugino diplomai, įrodantys dalyvavimą Linksmojoje vasaros futbolo mokykloje, su LFF prezidento Liutauro Varanavičiaus bei UEFA prezidento Michel Platini parašais.

Asociacija „Dzūkijos vaikai“, besirūpinanti Alytaus valstybiniuose vaikų globos namuose gyvenančių vaikų užimtumu, įkūrė „Saulutės“ fondą bei pakvietė visus į renginį „Po saule“. Vaikai labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę stebėti savo mėgiamų Lietuvos scenos žvaigždžių koncertą Alytuje.

Apsilankymo Lietuvos zoologijos sode Kaune metu vaikai susipažino su nematytais gyvūnais, ar matytais tik iš paveiksliukų, padūko ant sūpuoklių, susipažino su pačiu Kauno miestu – laikinąją Lietuvos sostine – bei užkando greito maisto restorane McDonald‘s.

Vaikai noriai ir aktyviai įsijungė į ilgalaikę socialinę-kūrybinę akciją vaikams ir jaunuoliams „Sukurk dainą žvaigždei“. Jaunieji Lietuvos piliečiai kviečiami kurti dainų tekstus garsiems akcijoje dalyvaujantiems Lietuvos muzikos atlikėjams. Akcijos tikslas – paskatinti vaikų socializaciją ir turiningą laisvalaikio leidimą, sudaryti galimybę šalies vaikams bendrauti, kurti ir lavintis interneto pagalba, o tuo pat metu ir atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje bei interneto pasitelkimą patyčioms ir netolerantiškoms mintims vieni kitų atžvilgiu skelbti.

Butrimonių miestelio neatsiejama istorijos dalis yra kadaise čia gyvenusi žydų tauta. Prisimenant šiuos miestelio žmones, patį holokaustą bei jo aukas, vaikai aplankė žydų kapus, padėjo akmenukų ant paminklų masinėse žydų tautos žudynių vietose Klydžionių kaime.

Žinoma, per du projekto įgyvendinimo ketvirčius vaikai ne tik pramogavo, bet ir mokėsi, domėjosi Lietuvos bei miestelio istorija, senovės lietuvių buitimi, lavino meninius įgūdžius, susipažino su vaizdo reportažų kūrimu bei fotografijos menu. Vasaros laikotarpiu prisidėjo prie mokyklos aplinkos tvarkymo, Atgimimo parko priežiūros, ne tik rinko šiukšles, bet ir mokėsi jas teisingai rūšiuoti.

Viso projekto laikotarpio įgyvendinimo metu kiekvieną ketvirtadienį yra organizuojamos popietės prie arbatos puodelio Vaikų dienos centrą lankančių vaikų tėvams. Šeimos yra periodiškai lankomos namuose. Vaikams yra teikiamos kvalifikuotos psichologo, socialinio pedagogo bei specialiojo pedagogo individualios konsultacijos pagal poreikį. Visuomeniniu darbu šeimos prisideda prie vietovės gražinimo, dirba bendruomenės labui.

 

Andrius Karlonas,

Vaikų dienos centro darbuotojas

Image Hosted by ImageTitan.com

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC