1 (2)

7 klasės mokiniai dalyvavo iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“

Gegužės 29 d. Butrimonių gimnazijos 7 klasės mokiniai prisijungė prie LMNŠC iniciatyvos ,,Šok į tėvų klumpes“. Iniciatyvos tikslas – suteikti  mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant į šį procesą mokinių tėvus ar globėjus, supažindinant su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

Lydimi klasės vadovės Jonės Poliakienės, mokiniai apsilankė Emilio Senūtos šeimos kepyklėlėje „Žygindra“.

Mokinius pasitiko Emilio tėtis Žygintas Senūta, kuris papasakojo, kaip jam kilo idėja ir nuo ko buvo pradėtas kurti šeimos verslas įkuriant kepyklėlę, kurioje kepami naminiai šakočiai. Jis supažindino mokinius su šakočių kepimo technologija, papasakojo, kaip pradedamas kepti, kokio dydžio gali būti ir kiek laiko trunka iškepti šakotį, bei parodė įrengimą ir pademonstravo, kaip kepami šakočiai.

Smagu buvo matyti, kad Emilis, sekdamas tėčio pavyzdžiu, padeda jam ir parodė klasės draugams, kaip reikia daryti šakočio spygliukus. Visi norintys galėjo išmėginti, kaip ant besisukančio šakočio pilant tešlą formuojasi šakočio spygliukai. Išsiaiškinę visas kepimo subtilybes, septintokai galėjo įvertinti šakočio skonį. Dėkojame Emilio tėčiui Žygintui už puikų savo šeimos verslo pristatymą.

Mokiniai turėjo puikią progą pamatyti bei pamąstyti apie šeimos verslo modelį ir pagalvoti, kokių kompetencijų reikia norint kurti šeimos verslą. Ši karjeros ugdymo iniciatyva suteikia mokiniams progą pamąstyti apie savo galimybes bei ugdo pažinimo ir profesines kompetencijas.

Klasės vadovė Jonė Poliakienė