Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“
Šiandien ugdymas neįsivaizduojamas be patyriminio ugdymo, netradicinių veiklų, edukacinių erdvių, bendravimo ir bendradarbiavimo.
Gegužės 21 dieną Butrimonių gimnazijos 3 klasės mokiniai su savo mokytoja Rita Peckuviene ir Butrimonių bibliotekos vyresniąja bibliotekininke Asta Daironiene išsiruošė į Punią. Išvyka turėjo aiškų tikslą: mokinių įgūdžius, žinias ir gebėjimus, įgytus nuotolinio ugdymo pamokose, pritaikyti praktiškai netradicinėje aplinkoje, skatinti mokinių mokymosi motyvaciją, smalsumą, gilinti įgytas dalykines ir bendrąsias kompetencijas.
Viešnagę Punioje pradėjome nuo Punios piliakalnio papėdėje į Punelę įtekančio laiptuoto Nečiuikų šaltinėlio – kriokliuko, kuris gavęs pavadinimą nuo kadaise greta buvusio tokio pat pavadinimo dvaro. Stebėjome, kaip išsiveržęs vanduo čiurlendamas pasiekia Punelės upelį. Vedini energingo upelio šniokštimo, stebėdami ir tyrinėdami žydinčius augalus bei medžius, pasiekėme Punelės ir Nemuno santaką. Pasigrožėję Nemunu, palyginę šaltinio, Punelės ir Nemuno vandenis, grįždami atgal pamatėme akmeninius laiptus, kurie vedė į kalvą. Užkopę pamatėme nuostabų vaizdą – Punios piliakalnį – vieną didžiausių ir gražiausių piliakalnių Lietuvoje. Nuo piliakalnio atsiverė įspūdinga panorama: plati Nemuno juosta, priešais Punios šilas, kuris yra vienas iš seniausių ir gražiausių miškų Lietuvoje. Tolumoje švietė balta, dvibokštė Punios Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia. Susėdus piliavietės aikštelėje, vaikai, remdamiesi sava patirtimi, pasakojo Punios piliakalnio istoriją, girdėtas legendas, atsakinėjo į klausimus. Mažiesiems patrauklia forma daug faktų apie vietovę pateikė Butrimonių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė A. Daironienė. Vaikus labai sudomino pristatyta R. Volkaitės-Kulikauskienės knyga „Punios piliakalnis“. Grįždami grožėjomės bažnyčios architektūra, stogastulpiais šalia kultūros centro, susitikome su Punios bibliotekos bibliotekininke.
Šios edukacinės išvykos metu mokiniai išbandė savo fizinę ištvermę, bendravimo įgūdžius, suprato, kokia įdomi Lietuvos istorija, kokia graži gamta ir žmonės, kurie stengiasi viską išsaugoti ateinančioms kartoms.
Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.
3 kl. mokytoja Rita Peckuvienė