Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“
Kiekvieną iš mūsų nuolat veikia jėgos, pavyzdžiui, Žemės traukos, kuri priverčia daiktus kristi žemyn. Nors jėgų nematome, bet galime matyti jų poveikį – jos išjudina arba sustabdo daiktus, keičia judėjimo greitį, kryptį ir net paties daikto formą.
Gegužės 19 d. 4 klasės mokiniams vyko integruota pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų bei fizinio ugdymo pamoka „Ką gali jėgos?“ Pamokoje mokiniai įsitraukė į patyriminį mokymąsi. Remdamiesi pateikta informacija ir asmenine patirtimi, turėjo išsiaiškinti, kas yra jėgos ir kaip jos veikia, atpažinti Žemės traukos, tamprumo, trinties jėgas ir nurodyti po 1-2 jų veikimo pavyzdžius. Mokiniai atliko bandymus, kurių metu įtvirtino žinias apie veikiančias jėgas, taip pat pasigamino žaislų.
Šioje pamokoje mokiniai tobulino ne tik dalykines, bet ir bendrąsias (mokėjimo mokytis, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybiškumo, asmeninę) kompetencijas.
Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.
Mokytoja Nijolė Karkauskaitė