20210924_094754

Edukacinis užsiėmimas Butrimonių seniūnijoje

Rugsėjo 24 dieną 4 klasės mokiniai kartu su mokytoja dalyvavo edukacinėje pamokoje „Vietos savivalda“ Butrimonių seniūnijoje. Čia pasitiko seniūnas Andrius Karlonas ir pakvietė į savo kabinetą. Vaikams jaukiai įsitaisius ant minkštasuolio, seniūnas papasakojo apie darbo organizavimą šioje institucijoje, apie čia dirbančius žmones, prisiminė mokyklinius metus ir pabrėžė, kaip svarbu mokytis. Ketvirtokai domėjosi, kiek seniūnui metų, kokių savybių reikia norint eiti seniūno pareigas, kokius mokslus reikia baigti, dėl kokių priežasčių į seniūniją kreipiasi seniūnijos žmonės. Domėjosi, kiek kainuoja fontano išlaikymas, kokie darbai numatyti atlikti artimiausiu metu Butrimonių seniūnijoje. Mokiniai suprato, kad seniūnijos darbuotojai yra arčiausiai žmonių, kad jų darbas yra reikalingas ir atsakingas, kad ištikus nelaimei, net ir savaitgaliais, gali kreiptis į seniūną pagalbos. Vaikams buvo įdomu stebėti, ką rodo miestelio kameros, sužinoti, kaip įjungiamas fontanas, ir „pasimatuoti“ seniūno kėdę. Vienas ketvirtokas nusprendė užaugęs siekti seniūno pareigų.

Baigiantis susitikimui seniūnas A. Karlonas mažuosius svečius pavaišino vaikų mėgstamais šokoladiniais batonėliais, palinkėjo užaugti gerais žmonėmis ir atsakingais piliečiais. Ketvirtokai, pasibaigus susitikimui, padarė išvadą, kad norint būti seniūnu, reikia būti geru žmogumi, kuris suprastų, atjaustų ir padėtų. Padėkoję už nuoširdų pokalbį išskubėjo į mokyklą dalyvauti viktorinoje „Ką žinai apie savivaldą?“

Mokytoja Rita Peckuvienė