20210928_112227

Gimnazistų edukacija Birštone

Rugsėjo 28-29 d. I g ir III g klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje pagal „Kultūros paso“ programą ,,Kunigaikščių medžioklės Birštono dvaro takais“. Mokinius lydėjo klasių vadovės Dalia Adžgauskienė ir Vilma Mielaikienė.

Vieninteliais Pabaltijyje ekologiškaisiais elektromobiliais važinėjomės Birštono kurorto takais: Žvėrinčiaus mišku, Vytauto parku ir piliakalnio prieigomis, Škėvonių kalnagūbriu su aukščiausiu Lietuvoje apžvalgos bokštu. Nuo 1413 metų tais takais vaikščiojo visi garsiausi LDK karaliai, didieji kunigaikščiai bei jų damos. Važiuojant garso gidas mokiniams pravedė karališkosios medžioklės ir poilsio dvaro istorijos pamoką, kurioje buvo pasakojama, kaip medžioklės dvaro pramoga viduramžiais Europoje buvo organizuojama ekonominiais sumetimais, ir kokio titulo asmenys dalyvavo Birštono medžioklėse; kaip karalius Jogaila ir Didysis kunigaikštis Vytautas ištisus mėnesius trunkančiose medžioklėse aptardavo politines aktualijas; kaip XV-XVI a. buvo saugojama, prižiūrima ir paveldima didžioji Birštono giria. Sustojus prie svarbiausių istorinių poilsio objektų, mokiniai buvo įtraukiami į praktines užduotis: sportininę ištvermę pasitikrino medžioklės vietose Žvėrinčiaus miške, įkopę į aukščiausią Lietuvos bokštą, pasižvalgėme po Nemuno išvingiuotas Birštono apylinkes, kvėpavome sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru mineralinio vandens garinimo bokšte paviljone. Išvyka buvo labai turininga edukacine ir kultūrine prasme. Grįžome daug sužinoję ir įdomiai praleidę dieną.