20220309_114823

Tiriamoji veikla STEAM atviros prieigos centre

Kovo 9 dieną Butrimonių gimnazijos 8 klasės mokiniai, lydimi biologijos mokytojos Vilmos Mielaikienės, lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre.

Mokiniams biologijos ir chemijos laboratorijoje vyko tiriamasis praktinis užsiėmimas ,,Dirbtinis inkstas“. Praktinio darbo tikslas – išsiaiškinti dializės žarnos laidumą skirtingoms medžiagoms. Aštuntokai praktinio darbo metu iš pateiktų priemonių ir medžiagų savarankiškai sukonstravo dializės maišelį eksperimentui, lygino dializės membranos žarnos maišelio masės pokyčius, kokybiniais testais nustatė nevienodą dializės membranos laidumą skirtingoms medžiagoms. Vėliau pildė tiriamųjų medžiagų atpažinimo po dializavimo rezultatų duomenų lentelę, aiškino rezultatus, formulavo išvadas. Atliktas darbas padėjo mokiniams suprasti, kodėl ir kaip pusiau laidi membrana gali padėti atlikti inkstų funkciją.

Mokiniai turėjo galimybę praplėsti biologijos dalykines žinias, įtvirtinti praktinius įgūdžius bei patobulinti bendrąsias kompetencijas.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.