313002740_657505082650989_2252202202759967138_n

Bandymas ,,Muilo burbulų skulptūros“

Spalio 27 d. 3 klasės mokiniai laboratorijoje atliko bandymą ,,Muilo burbulų skulptūros“. Jausmas, kuomet mokiniai „sukuria stebuklą“, leidžia patiems jį pakartoti ir taip atskleisti to „stebuklo“ mokslinę prigimtį, yra nepakartojamas. Vaikai visuomet nori išsiaiškinti, kaip viskas vyksta. Dar geriau, kai jie gali tai padaryti patys.

Trečiokai, susipažinę su milimetro, miligramo ir mililitro sąvokomis, išmoko ne tik sverti ir apskaičiuoti reikiamų sudedamųjų dalių kiekį, bet ir sužinojo, kokiu eiliškumu reikia viską sumaišyti. Dirbant komandose pavyko sukurti daug įdomių, kūrybingai sukomponuotų burbulų skulptūrų. Tai puiki patyriminio ugdymo pamoka, kuri suteikė daug žinių, džiaugsmo. Pučiant burbulus „įsijungia“ visi jutimai: rega (mokinys stebi burbulus); klausa (mokinys girdi skysčio kliuksėjimą, indelio tarškėjimą, pūtimo garsą); lytėjimas (ant rankos sprogęs burbulas yra vėsus, šlapias); skonis (ant liežuvio sprogęs burbulas yra kartus); uoslė (burbulų skystis kvepia indų plovikliu, muilu).

Pradinių klasių mokytoja Sigutė Žvinakienė