35

Gimnazijos ansambliui tradiciniame advento ir Kalėdų tautosakos konkurse „Leliumoj“ skirta I vieta

Jau aštuntą kartą Alytaus kultūros centras organizavo vaikų ir jaunimo advento ir Kalėdų tautosakos konkursą „Leliumoj“. Konkurso tikslas – ugdyti jaunosios kartos domėjimąsi savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, skatinti moksleivius kurti šiandienines muzikinio folkloro interpretacijas. Konkursas jungė dviejų rūšių tautosaką – dainuojamąją ir pasakojamąją. Jame skambėjo autentiškos Kalėdų giesmės ir dainos, buvo sekami tautosakos kūriniai – pasakos, sakmės. Scenoje pasirodė 27 kolektyvai.

Šių metų konkursas užaugo ir pristatė net dvi džiugias naujienas. Viena jų – Alytaus miesto ir rajono konkursas išsiplėtė ir pakvietė dalyvauti jaunuosius atlikėjus iš viso Dzūkijos regiono. Kita naujiena – konkursas „Leliumoj“ nuo šiol turi globėją – juo tapo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Giedrius Griškevičius.

Atsižvelgdama į atlikėjų meniškumą, originalumą, autentiškumą, konkurso dalyvius vertino profesionali komisija. Dainuojamosios tautosakos programoje puikiai pasirodė mūsų gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis: Gabija Lingevičiūtė, Augustė Kairytė, Andželika Abunevičiūtė, Rugilė Gudelaitytė, Paulina Pikauskaitė, Akvilė Marcinkevičiūtė, Klaudija Abunevičiūtė, Simona Senutaitė, Airidas Gudelaitis, Matas Jauneika, Mykolas Kochanskas, Rokas Skripkiūnas (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Neringa Valvonienė), atliko advento dainą „Leliumai, oi ant to kalno“. Komisija ansambliui skyrė 1-ąją vietą.

Džiaugiamės talentingais mokiniais, puoselėjančiais lietuvių liaudies folklorą – tai vienas ryškiausių tautos savitumo bruožų. Jis formuoja asmens tautinį mąstymą, etninę kultūrą. Gera ten, kur susitinka senelių, prosenelių išmintis, kūryba, tradicijos, papročiai, atgyja mūsų tautos atmintis, o gyvybė teka į ateitį.