20230120_121222

Gimnazistai įvertinti diplomu konkurse ,,Skaidrumą kuriame kartu“

II g klasės mokiniai dalyvavo nacionaliniame moksleivių antikorupcinių žinių ir kūrybos konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“. Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas. Konkurso tema – skaidrumo ir sąžiningumo svarba miesto, miestelio, kaimo bendruomenėse.

Konkurso metu mokiniai buvo pakviesti atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą ir atlikti praktinį-kūrybinį darbą. Konkurse varžėsi 188 klasės iš visos Lietuvos. Komisijai perduota vertinti 80 kūrybinių darbų. Nugalėtojais netapome, tačiau pagilinome žinias apie korupcijos formas, skaidrumo principus. Džiaugiamės įvertinti padėka ir asmeninėmis dovanomis – ,,Skaidrumo ženkleliais“.