Antikorupcijos dienos paminėjimas Butrimonių gimnazijoje

Gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Butrimonių gimnazijoje pilietiškumo ir istorijos pamokų metu I- IV g klasių mokiniai diskutavo apie korupcijos formas, daromą žalą ir galimybes jai pasipriešinti. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus: kas man yra skaidrumas; jeigu nesąžiningumas būtų animacinis piktadarys, kas tai būtų.

Gimnazijos mokiniai prisijungė prie neformalios ,,Sąžiningų mokyklų tinklo“ organizuotos iniciatyvos ir kūrė ,,skaidrumo vėliavas“. Piešdami ,,skaidrumo vėliavas“ mokiniai galėjo pasirinkti simbolius- šviesa, langas, padidinimo stiklas. Piešiniais mokiniai išsakė savo pilietinę poziciją į korupciją. Šios iniciatyvos tikslas- įtraukti mokinius į skaidrumo ir antikorupcines iniciatyvas bei padėti jiems pasidalinti mintimis, kaip jie jaučiasi mokykloje, diskutuoti apie vertybes.

Butrimonių gimnazijos informacija