1

Vyresniųjų klasių gimnazistai pasikartojo lietuvių literatūros autorius

  Mokslo metų pabaigoje III-IV g klasių gimnazistai dalyvavo Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejaus edukacinėje programoje „Lietuvių literatūra trumpai ir išmaniai“. Mokiniai, ypač dvyliktokai prieš lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, turėjo puikią galimybę pasikartoti visus lietuvių literatūros raidos laikotarpius, autorius – jie pristatomi septyniose salėse: senoji literatūra, spaudos draudimas, XX a. pradžia, tarpukaris, okupacijų periodas, atšilimo laikotarpis, išeivių literatūra. Iš pradžių edukatorė trumpai pristatė kiekvieną salę ir literatūrinį laikotarpį, akcentavo pačius svarbiausius bei įdomiausius joje esančius eksponatus- asmeninius rašytojų daiktus, unikalias, retas knygas. Mokiniai aktyviai išbandė siūlomus interaktyvius žaidimus, pasiskirstę į dvi komandas varžėsi atsakinėdami į literatūrinius klausimus.

  Po to gimnazistai buvo suskirstyti į septynias komandas ir pakviesti patyrinėti nurodytą lietuvių literatūros laikotarpį. Pagal edukatorės pateiktus klausimus išanalizavę salėje pateiktą medžiagą, ją susisteminę, pristatė bendramoksliams. Pristatymus edukatorė papildė ir apibendrino. Mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklą, atlikdami grupinį tyrimą, atrado naujų aptariamo laikotarpio detalių, pažino svarbiausias konkretaus laikotarpio asmenybes, patyrė  bendradarbiavimo naudą ir atradimo bei sėkmės džiaugsmą, ugdėsi bendrąsias kompetencijas. Moksleiviai pasižiūrėjo ir žaismingą, bet labai informatyvų edukacinį filmuką „Renkame TOP rašytoją” apie Mažvydą, Strazdą, Valančių, Donelaitį ir Baranauską. Pasibaigus edukacijai, dar apžiūrėta poeto Maironio memorialinio muziejaus-buto ekspozicija.

  Tokio pobūdžio edukacija su interaktyviais elementais gimnazistams suteikė galimybę asmeniškai kiekvienam pasitikrinti savo žinias, įtvirtinti jau žinomus dalykus bei sužinoti naujų, o tai artėjant egzaminų sesijos pradžiai itin aktualu.

Mokytojos Renata Balčiūnienė ir Vilma Mielaikienė