20181011_103801

Edukacinė išvyka į Punios šilą

Spalio 11 d. antros klasės mokiniai lankėsi Punios šile. Botaniniu požiūriu tai vienas iš įdomiausių Lietuvos miškų, apsuptas vandens iš visų pusių. Jį juosia 19 kilometrų ilgio Nemuno kilpa.
Nuvykę pirmiausia apsilankėme miško muziejuje, kuris įkurtas Punios girininkijos patalpose. Muziejuje yra medžioklės trofėjų kolekcija, surinkti aplinkiniuose kaimuose buityje naudoti daiktai, senoviniai miško ruošos padargai, miško versluose naudoti įrankiai. Girininkijos darbuotojas vaikams įdomiai papasakojo apie mišką ir jame gyvenančius žvėris.

Vėliau vaikai įrengtu pasakų taku keliavo į mišką. Ten ne tik grožėjosi pasakų veikėjų skulptūromis, nuostabiu rudenišku mišku, bet ir tyrinėjo augalus, atpažino medžius. Mokiniai aplankė partizanų bunkerį, sužinojo apie žmones, kovojusius už Lietuvos laisvę ir paaukojusius savo gyvybes.

Išvykoje mokiniai ne tik įtvirtino savo žinias apie mišką, bet ir daug sužinojo, patyrė gerų emocijų gamtoje.

Mokytoja Nijolė Karkauskaitė