20180528_111119

Edukacinė išvyka į bityną

Šauni idėja aplankyti bityną kilo Butrimonių gimnazijos tėvų klasės aktyviai narei -2 kl. mok. Gabijos Kaškonaitės mamytei RasmaiKaškonienei. Ji pakvietė norinčius mokinius ir mokytojus apsilankyti brolio bityne.

Gegužės 28 d. 2-3 klasės mokiniai su mokytojomis S.Žvinakiene ir G. Griškoniene nuvyko į Vytauto Patinsko bityną, esantį Plasapninkų kaime.

Bitininkas Vytautas išsamiai papasakojo ir parodė bityną. Vaikai apsirengė apsauginiais drabužiais ir iš arti stebėjo bičių gyvenimą, V.Patinskas paaiškino, kaip atskirti bičių šeimynos narius. Bitė darbininkė vasaros metu gyvena 35 dienas, per savo gyvenimą ji atneša mažiau negu arbatinį šaukštelį medaus.

Išėmė korius, nuėjome į patalpą , kurioje buvo sukamas medus. Vaikai stebėjo, kaip iš korių laša medus, ir ragavo šviežią medų su agurku, juoda duona. Lauktuvėms dar padovanojo po indelį pavasarinio medaus.

Esame dėkingi už nuostabią edukacinę pamoką bityne, už šiltą priėmimą, už suteiktas žinias.

Mokytojos S.Žvinakienė ir G.Griškonienė