20231013_112634

Išvyka į Lietuvos geležinkelių muziejų

Spalio 13 dieną 5 ir 6 klasės mokiniai, lydimi klasės vadovių bei gimnazijos psichologės Vitalijos Baranauskienės, lankėsi Lietuvos geležinkelių muziejuje, kuris įsikūręs istoriniuose XIX amžiuje pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose.

Pažintinės ekskursijos „Geležinkelių istorijos keliu“ metu mokiniai aplankė Traukinių, Signalų, Darbo ir kitas stotis, susipažino su geležinkelio istorija, geležinkelio depo užkulisiais bei mašinisto profesija. Sužinojo, kad 1860 m. rugsėjo 4 d. į Vilnių iš Daugpilio pusės atriedėjo pirmasis traukinys.

Muziejaus lauko ekspozicijoje Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje, Bėgių parke, mokiniai apžiūrėjo įvairius geležinkeliuose dirbusius šilumvežius, garvežius, įvairius bėgių priežiūrai naudotus įrenginius ir iš traukinio aširačių pagamintas sūpuokles.

Išvykoje puikiai praleidome laiką, turėjome galimybę bent akimirkai prisiliesti prie antrąjį šimtmetį įpusėjusios Lietuvos geležinkelių istorijos, pasidžiaugti, jog turėjome galimybę panaudoti interaktyvias priemones. Tokios išvykos leidžia tobulėti, bendradarbiauti bei pažinti pasaulį.

Mokytojos Vilma Mielaikienė ir Jolita Mensevičienė