20231128_115603(0)

Netradicinė istorijos pamoka Alytaus archeologijos muziejuje

Lapkričio 28 d. III g klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Dalia Adžgauskiene aplankė Pirmajame Alytuje įsikūrusį   Archeologijos muziejų. Edukatorė papasakojo apie akmens amžiaus radinius Lietuvoje, ginklus, kuriuos žmonės gamindavo iš akmens ir medžio, bei titnago reikšmę Pietų Lietuvoje. Geležies amžiui skirtoje ekspozicijoje susipažinome su jotvingių genčių gyvenimu. Archeologų radiniai pasakoja Alytaus istoriją nuo jos ištakų iki XVI amžiaus, kai Dzūkijos sostinei buvo suteiktos miesto teisės. Mokiniai tyrinėjo akmens ir geležies amžiaus įrankius, išbandė akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais, pasimatavo senųjų laikų karių aprangą.

Įgytas žinias apie pirmuosius Lietuvos gyventojus ir archeologinius radinius mokiniai įtvirtino atlikdami užduotis specialaus kompiuterio ekrane. Mokymas(is) muziejuje atvėrė galimybes patyriminiam mokymui, padėjo tobulinti bendrąsias ir dalykines kompetencijas.