20231213_083450

„Žmogus ir gamta: natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“

Gruodžio 13 d. 8 ir I g klasės mokiniai dalyvavo integruotoje biologijos ir fizikos pamokoje „Žmogus ir gamta: natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“. Kartu su mokytojomis Jolita Mensevičiene bei Vilma Mielaikiene pamoką nuotoliniu būdu vedė ir geologas dr. Jonas Šečkus. Mokiniai klausėsi svečio pasakojimo apie Žemės unikalumą dėl joje egzistuojančio skysto vandens, gyvybės ir protingos civilizacijos. Kokie pavojai slypi gamtiniuose procesuose, kaip jie nulemia kultūrinę ir civilizacinę raidą bei kaip šie pokyčiai gali vykti ateityje? Būtent į šiuos aktualius klausimus buvo atsakyta pamokoje. Vėliau mokiniai su mokytojomis diskutavo, kokį pavojų kelia žmogaus veikla.

Šia pamoka buvo siekiama, kad auganti karta nenutoltų nuo gamtos, suprastų ir išmoktų vertinti ją bei joje vykstančius procesus, domėtųsi savo aplinka, ištekliais, rūpintųsi jų išsaugojimu, nes nuo to priklauso ir viso pasaulio kultūriniai pokyčiai.