440923755_357430943528502_1964296337726920627_n – kopija

Septintokai Alytaus STEAM centre

Gegužės 8-9 dienomis 7 klasės mokiniai Alytaus STEAM centre gilino fizikos ir informatikos žinias.

Robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje mokiniai dalyvavo užsiėmimuose: „Mikrovaldikliai: mitų griovėjai“ ir „Mikrovaldiklių valdovai: grupė „Little Monster Crazy Band“.

Šiuolaikinės audiovizualinės technologijos padeda tikslingiau valdyti garso, vaizdo ir apšvietimo informacijos srautus. 7 klasės mokiniai mokėsi sukurti sistemą (robotą muzikantą – dėžinuką), garso valdymo programą, vaizdo valdymo programą, judesio valdymo programą bei sujungti visus elementus į vieną veikiančią sistemą. Naudodami mikrovaldiklius mokėsi sukurti įvairias sistemas, rinko ir apdorojo duomenis naudodamiesi skaičiuokle, garso ir vaizdo apdorojimo programomis. Pritaikė ne tik informatikos, bet ir matematikos bei gamtos mokslų žinias. Tvarumo ir fizikos laboratorijoje atliko praktikos darbą „Labirintu per veidrodžių karalystę“. Mokiniai, projektuodami ir gamindami labirintą, suvokė tiesiaeigį šviesos sklidimą bei atspindžio dėsnį. Apibendrindami savo labirinto techninius parametrus pagilino turimas fizikos žinias ir išsiaiškino, kaip priversti šviesą keliauti ten, kur mums reikia.