Edukacinė išvyka į Patinskų bityną

Gegužės 27 d. 4 klasės  mokiniai išvyko edukacinėn išvykon į  Patinskų bityną, esantį Plasapninkų kaime. Šeimininkai parodė bityną, išsamiai papasakojo apie bičių gyvenimą. Mokiniai apsirengė specialiais drabužiais ir iš arti stebėjo bičių gyvenimą. Bitininkas Vytautas paaiškino, kaip atskirti bičių šeimynos narius, pasakojo, kad bitė darbininkė vasaros metu gyvena 35 dienas, per savo gyvenimą ji atneša mažiau negu arbatinį šaukštelį medaus. Sužinojome, kad viename pilname koryje telpa apie pusantro litro medaus. Ypač susidomėję ir įsitikinę, kad jie neįgels, mokiniai norėjo rankose palaikyti tranus.

Kai bitininkas išėmė keletą korių, nuėjome į patalpą, kurioje vaikai nuėmė vašką nuo korių, paruošė juos medaus sukimui. Ketvirtokai stebėjo medaus sukimą ir turėjo galimybę patys įsipilti indelį šviežio, ką tik išsukto medaus. Matėme, kaip gaunamas vaškas, iš kurio lydomos žvakės, gaminami vaškiniai suvenyrai. Mokiniai su nuostaba stebėjo visą procesą, žavėjosi, kaip iš korių laša medus, ragavo šviežią medų su agurku, juoda duona.

Dėkojame Renatai ir Vytautui Patinskams už nuostabią edukacinę pamoką, už šiltą priėmimą, už suteiktas žinias.

Mokytoja Sigita Žvinakienė