mok Rinkimaio

MokRinkimų simuliacija

Spalio 10 d. mūsų gimnazijoje vyko simuliaciniai MokRinkimai. MokRinkimai – nuo 2004 m. LiJOT vykdomos informacinės šviečiamosios jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanijos „Man ne dzin“ dalis. Iniciatyvos tikslas – sukurti prielaidas moksleiviams domėtis Lietuvos Respublikos politine sistema, ugdyti pilietiškumą ir balsavimo rinkimuose įprotį. MokRinkimų metu mokiniai balsavo simuliaciniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Balsavime dalyvavo 72% I-IV g klasių gimnazistų, kurie atidavė savo balsus pasirinktai partijai ar kandidatui. Daugiamandatėje apygardoje daugiausiai balsų gavo partija ,,Nemuno aušra“-14%. Vienmandatėje apygardoje daugiausiai balsų gavo Antanas Lėckas -20%, Andrius Palionis 12,7%, Lina Juodsnukytė 12,7%. Mokiniai sužinojo, kaip vyksta rinkimai, kokios yra partijos, jų kandidatai, kaip atrodo partijų sąrašai.

Tikimės, kad ši rinkimų simuliacija suteikė galimybę mokiniams pasidomėti politika ir demokratiniais procesais valstybėje.