Adamkiada 2018

IV respublikinė sporto ir meno šventė „Adamkiada“, 2017 m. vykusi Kaune, šiemet vėl sugrįžo į Butrimonis su naujai įprasmintomis idėjomis, su ypatinga olimpine jėga.

Pagrindinis „Adamkiados“ tikslas – tęsti 15 metų gyvavusio Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų bendradarbiavimą ir partnerystę, per sportą ir meną ugdant gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tautines vertybes žmonėmis.

„<…> nuoširdžiai linkime sėkmės kelyje į pirmąsias pergales, dėkojame visiems, kurie gražiais ir prasmingais darbais saugo ir skleidžia A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo dvasią. Patikėkite – tai mums pats didžiausias ir pats tikriausias džiaugsmas. Ačiū ir būkite pasveikinti,“ – linkėjimus šventės dalyviams perdavė Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

IV respublikinės sporto ir meno šventės sporto rungčių nugalėtojai ir prizininkai

60 m bėgimas (vaikinai)
1. Tautvydas Balynas, Alytaus r. Butrimonių gimnazija, 11,40 sek.
2. Justinas Jurša, Vilniaus r. Riešės gimnazija, 11,76 sek.
3. Markas Jušas, Klaipėdos r. Agluonėnų pagrindinė mokykla, 11,78 sek.

60 m bėgimas (merginos)
1. Roberta Žikaitė, Raseinių r. Ariogalos gimnazija, 12,04 sek.
2. Gabrielė Skaparaitė, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, 13,38 sek.
3. Akvilė Jasiūnaitė, Pasvalio r. Vaškų gimnazija, 13,77 sek.

Estafetinis 3×100 m bėgimas
1. Vilniaus r. Riešės gimnazija, 34,44 sek.
2. Alytaus r. Butrimonių gimnazija, 35,94 sek.
3. Raseinių r. Ariogalos gimnazija, 36,44 sek.

Šuolis į tolį (vaikinai)
1. Andrius Čepauskas, Radviliškio r. Sidabravo gimnazija, 3,01 m
2. Tautvydas Balynas, Alytaus r. Butrimonių gimnazija, 2,94 m
3. Erikas Golubovskis, Vilniaus r. Riešės gimnazija, 2,77 m

Šuolis į tolį (merginos)
1. Ugnė Pajerskaitė, Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazija, 2,27 m 2. Gintarė Balčiūtė, Vilniaus r. Riešės gimnazija, 2,22 m
3. Viktorija Sadovskaja, Vilniaus r. Eitminiškių gimnazija, 2,18 m

Futbolas 3 x 3
1. Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazija.
2. Trakų r. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla.
3. Alytaus r. Butrimonių gimnazija.

Bendra komandinė įskaita
1. Alytaus r. Butrimonių gimnazija.
2. Vilniaus r. Riešės gimnazija.
3. Raseinių r. Ariogalos gimnazija.

„Adamkiados“ garbė“

Jau antrus metus iš eilės buvo teikiami „Adamkiados“ garbės“ apdovanojimai, kurie išdalinti 21 mokyklų nominantui už atsakingą veiklą, puikų mokymąsi, sporto ar meno pasiekimus, tinkamą mokyklos reprezentavimą visuomenėje. Jiems buvo įteikti „Adamkiados“ garbės“ sertifikatai ir vardinės lentelės.

Į šventę atvykusių mokyklų vadovai pasirašė partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis. Jiems surengta ekskursija į istorinę Punią – 2017 metų Mažąją Lietuvos kultūros sostinę.