Adamkiada 2019

Butrimonių gimnazijoje šiemet galingai švytėjo 5-osios jubiliejinės „Adamkiados“ žvaigždė: respublikinė sporto ir meno šventė vėl sukvietė gabiausius sportui ir menui 19-os Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų ugdytinius. Jau 5-erius metus po „Adamkiados“ vėliava besitęsiantis bendradarbiavimas – prasmingas ir matomas šalies švietimo bendruomenės reiškinys. „Adamkiada“ jau tampa judėjimu, prisidedančiu prie olimpinių vertybių sklaidos, įtraukiant sporto veiklas į ugdymą mokykloje ir bendruomenės gyvenimą. Šiemet šis projektas pelnė garbingą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto „Olimpinės kartos“ apdovanojimą „Metų projektas“ ir tradicinę alyvmedžio šakelės statulėlę.

„Tegu šiandien jus lydi aukšti sportiniai rezultatai, skambi daina Lietuvai, meniški potėpiai drobėse,“- skelbdamas jubiliejinės šventės pradžią ir sveikindamas visus dalyvius linkėjo „Adamkiados“ iniciatorius, Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

V respublikinės sporto ir meno šventės sporto rungčių nugalėtojai ir prizininkai

60 m bėgimas (vaikinai)
1. Deividas Verkauskas, Širvintų r. Gelvonų gimnazija, 7,13 sek.
2. Matas Adomavičius, Radviliškio r. Sidabravo gimnazija, 7,48 sek.
3. Modest Prokopovič, Turgelių „Aistuvos” gimnazija, 7,5 sek.

60 m bėgimas (merginos)
1. Gabija Bagdonavičiūtė, Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla, 8,43 sek.
2. Sandra Žeglytė, Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija, 8,5 sek.
3. Ugnė Remeikaitė, Vilniaus r. Riešės gimnazija, 8,61 sek.

Estafetinis 3×100 m bėgimas
1. Alytaus r. Butrimonių gimnazija, 37,84 sek.
2. Turgelių „Aistuvos“ gimnazija, 38,14 sek.
3. Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija, 38,16 sek.

Šuolis į tolį (vaikinai)
1. Ervinas Kreivys, Vilniaus r. Riešės gimnazija, 2,85 m
2. Džiugas Kazakevičius, Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija, 2,8 m
3. Edvinas Slavinskas, Alytaus r. Butrimonių gimnazija, 2,78 m

Šuolis į tolį (merginos)
1. Greta Norkevičiutė, Klaipėdos r. Agluonėnų pagrindinė mokykla, 2,22 m
2. Rugilė Viltrakytė, Vilniaus r. Riešės gimnazija, 2,17 m
3. Kamilė Mikuckaitė, Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla, 2,12 m

Futbolas 3 x 3
1. Alytaus r. Butrimonių gimnazija.
2. Tauragės r. Pagramančio pagrindinė mokykla.
3. Vilniaus r. Riešės gimnazija.

Bendra komandinė įskaita

1. Alytaus r. Butrimonių gimnazija.
2. Vilniaus r. Riešės gimnazija.
3. Radviliškio r. Sidabravo gimnazija.

Dainų konkursas „Dainuoju Lietuvai“

Konkurse dalyvavo 11mokyklų ugdytiniai – solistai, duetai, vokaliniai ansambliai.

Laureatais pripažinti: Alytaus r. Butrimonių gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis, Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos duetas ir Druskininkų sav. Viečiūnų pagrindinės mokyklos duetas.

Jaunųjų dailininkų pleneras „Saulės dukra atveria vartus“

Jaunieji menininkai akriliniais dažais tapė ant laminuotų plokščių, piešiniuose vaizdavo saulę kaip dievybę, savitai interpretavo baltiškąjį žvaigždės simbolį.

Trijų geriausiais pripažintų darbų autoriai: Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos mokinė Vanesa Dubnikaitė, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokinės Albina Orinta Orintaitė ir Faustina Laškovaitė bei Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ugdytinis Mantas Janauskas.

„Adamkiados“ garbė“

Jau trečius metus iš eilės buvo teikiami „Adamkiados“ garbės“ apdovanojimai. Jie išdalinti 15 nominantų už atsakingą veiklą, puikų mokymąsi, sporto ar meno pasiekimus, tinkamą mokyklos reprezentavimą visuomenėje. Jiems buvo įteikti „Adamkiados“ garbės“ sertifikatai ir vardinės lentelės. Butrimonių gimnazijai didelė garbė šiemet įteikti „Adamkiados“ garbės“ apdovanojimą „Adamkiados“ globėjui Prezidentui Valdui Adamkui.

Protmūšis „Olimpizmo dvasia „Adamkiadoje“

I vieta – Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija.
II vieta – Alytaus r. Butrimonių gimnazija.
III vieta – Vilniaus r. Riešės gimnazija.