Almos Adamkienės Fondo muziejus

2014 m. pavasarį duris atvėrė Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo 15 metų veiklos ekspozicija – 15 metų Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo bei 44 Fondo remiamų mokyklų veiklos, kūrybos, abipusio bendravimo, draugystės istorija. Patalpą gimnazijos bendruomenė parinko neatsitiktinai: už lango – gražios ir prasmingos labdaringos veiklos simbolis – aukuras, liudijantis mūsų visų remiamų mokyklų dėkingumą poniai Almai ir Fondui už paramą Lietuvos vaikams. Kiekvienas iš visų, dalyvavusių ceremonijoje, jaučia savą patirtį, jausmus ir prisiminimus. O kas Žmogui yra svarbiausia? Jeigu netektume galimybės prisimininti ir jausti, ar būtume Žmonės? Šiame kambaryje kiekvienas daiktas, eksponatas, nuotrauka, kūrinys liudija apie tauriausius žmogaus jausmus: pagalbą, paramą, auką, kūrybą, draugystę, dėkingumą. Dėkingumą poniai Almai, kuri buvo šio Fondo dvasia, sąžinė, veidas ir jo direktorei S. Kačinskienei, kuri buvo visos Fondo veiklos protas ir siela. Fondo direktorės kruopščiai surinkti visi eksponatai – dalis visų čia Fondo remiamų mokyklų patirties, šiltų jausmų, abipusio supratingumo, dėkingumo ženklai atkeliavo į Butrimonių gimnaziją.