241864388_1231184047387981_3636683430310616480_n

Antrokų išvyka į Raižius

       Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą ,,Pažintinis turas po Alytaus krašto totorių istoriją ir kultūrą“, kuriame dalyvauja ir Butrimonių gimnazijos antrokai. Rugsėjo 15 d. turėjome progą susipažinti su totorių istorija ir kultūra Raižių krašte: mokiniai dalyvavo edukacijoje, aplankė Vytautui Didžiajam skirtą paminklą (atidengtas 2010 m. birželio 26 d.), kuris yra Lietuvos žmonių ir totorių vienybės simbolis, tolerancijos, draugystės, supratingumo ženklas.
    Vėliau lydimi Raižių musulmonų religinės bendruomenės vadovo Ipolito Makulavičiaus lankėmės mečetėje, apžiūrėjome prie jos esantį saulės laikrodį. Vyko labai įdomi dorinio ugdymo pamoka. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų apie Lietuvos istoriją, totorių tikėjimą, papročius, vaišinosi šimtalapiu – totorišku pyragu. Dėkojame I. Makulavičiui, Alytaus r. Garbės piliečiui, už šiltą sutikimą ir suteiktas žinias.

                                                                              Mokytoja Sigutė Žvinakienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter