20220304_125922

Apsilankymas Alytaus STEAM atviros prieigos centre

Alytaus STEAM atviros prieigos centras – Alytaus kolegijos padalinys, kuriame mokiniai gali praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Ypatingas dėmesys yra skiriamas iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės ugdymui.

Kovo 4 dieną šiame centre lankėsi Butrimonių gimnazijos NVŠ būrelio „Algoritmavimas ir programavimas C++ kalba (II lygis)“ moksleiviai, lankantys Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademiją. Šiems mokiniams buvo suteikta galimybė išbandyti STEAM veiklą „Robotų programavimas: matematinė navigacija labirinte“.

Mokiniai susipažino su centre esančiomis priemonėmis. Pasiskirsčius po du, mokinių laukė iššūkis – roboto konstravimas ir programavimas labirintui įveikti. Norint pasiekti tikslą, teko pasitelkti matematikos, fizikos ir informacinių technologijų žinias. Mokiniai sužinojo, su kokiomis problemomis susiduria robotų programuotojai, prižiūrintys robotizuotas ir automatizuotas gamyklas, jose esančius įrenginius.

Mokinių sukonstruoti robotai sėkmingai įveikė labirintą, nors teko įdėti nemažai pastangų, kad robotai važiuotų ir pasisuktų norima kryptimi. Vėliau mokiniai surengė robotų lenktynes bei robotų kovas.

Trys valandos STEAM atviros prieigos centre neprailgo. Mokiniams šis užsiėmimas buvo naudingas: įgyta programavimo, eksperimentavimo ir lyderystės patirties.

IT mokytoja metodininkė Jonė Poliakienė