Šnabždesys

„Bičiuliada 2023“

Jau tryliktąjį pavasarį Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras visose ugdymo įstaigose vykdo jau tradicija tapusius patyčių prevencijai skirtus renginius.

Šiam tikslui Alytaus rajono mokyklose vyksta renginiai, skirti skatinti gražius tarpusavio santykius mokyklos bendruomenėje, taip mažinant galimybes atsirasti smurtui ir patyčioms. Vienos dienos renginių-veiklų ciklas, skirtas draugystės ir šiltų tarpusavio santykių puoselėjimui, į veiklas įtraukiant mokinius, pedagogus bei mokyklos administraciją. Akcijas „Draugai lyg tylūs angelai…“ (2010 m.), „Kiaušiniada“ (2011 m.), „Origamiada“ (2012 m.), „Konstruktoriada“ (2013 m.), ,,Tangramiada“ (2014 m.), „Balioniada“ (2015 m.), „Gardumiada“ (2016 m.), ,,Tinkliada“ (2017 m.), „Tetriada“ (2018 m.), „Žvaigždiada“ (2019 m.), „Nuotoliada“ (2021 m.), „Kiaušiniada 2022“, 2023 m. keičia „Bičiuliada“.

Šios netradicinio ugdymo dienos pagrindinė mintis ir tikslas išlieka tęstiniai, nekintantys – formuojant mokinių vertybines nuostatas, akcentuojant bendruomeniškumo ir savitarpio pagalbos svarbą, skatinant šiltus tarpusavio santykius ir bendradarbiavimą, didinti mokyklos bendruomenėje saugumo pojūtį, taip pat mažinant polinkį patyčioms ir smurtui.

Pirmasis renginio užsiėmimas buvo su psichologu, socialinių mokslų daktaru Tomu Lagūnavičiumi. Kitų dienos užsiėmimų metu 5-9 klasių mokiniai vykdė kolektyvines užduotis, dalyvavo įvairiose veiklose: „Susuk kadrą“, „Duok penkis“, „Pagauk kampą“. Veiklų metu turėjo galimybę užsidirbti „pinigų“, už kuriuos galėjo įsigyti įvairių konstrukcinių medžiagų, kurias naudodami turėjo sukonstruoti tvirtą draugystės tiltą. Siekis – suburti klasę bendram tikslui, nes „pinigų“ buvo galima užsidirbti tik visai klasei vieningai dirbant ir atliekant užduotis.