20240510_130126

Butrimonių bibliotekoje – viktorina ir paroda, skirta Lietuvos narystės NATO ir Europos Sąjungoje 20-mečiui

Lietuva integravosi į Europos Sąjungą ir Šiaurės Atlanto Sutarties organizacijas 2004 m. Narystė NATO ir ES prisidėjo stiprinant šalies saugumą, sudarė sąlygas sparčiam šalies ekonomikos augimui. Minint Lietuvos narystės šiose organizacijose 20 metų sukaktį, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filiale III g ir IV g klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Lietuvos narystei ES ir NATO 20“.

Pagrindinis jauno žmogaus ugdymo tikslas yra demokratiškos, humaniškos, aukštos tautinės savimonės asmenybės ugdymas. Tad renginio metu buvo siekiama skatinti mokinius domėtis įvairiais istoriniais faktais, kritiškai mąstyti, plėsti tinkamą požiūrį į demokratinės valstybės piliečio pareigas bei teises. Buvo siekiama ne tik patikrinti turimas žinias, bet ir suteikti naujos informacijos. Viktorinos metu geriausiai sekėsi Miglės, Karolinos ir Gabijos komandai. Viktoriną organizavo istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė ir bibliotekininkė Asta Daironienė.

Trečios klasės mokiniai (mokytoja Nijolė Karkauskaitė) bibliotekos erdves papuošė piešinių paroda ,,Europa – mūsų namai“, skirta Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-mečiui paminėti.

Butrimonių gimnazijos informacija