IMG_20220311_135513

Butrimonių gimnazija. Pilietiškai, patriotiškai, viltingai

Kovo 10 dieną Alytaus r. Butrimonių gimnazijoje vyko nuotolinė pilietinio ugdymo pamoka – Kovo 11-osios paminėjimo renginys, prasidėjęs Lietuvos Respublikos himnu. Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis gimnazijos bendruomenę pasveikino šios šventės proga teigdamas, kad šiemet Lietuvai pasitinkant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kova dėl tautos laisvės ir demokratijos įgauna visiškai kitokią prasmę. Direktorius akcentavo, kad šiandien, kaip ir prieš 32-jus metus, privalome būti vieningi, apmąstyti vertybes ir pagalvoti, kaip kiekvienas galime prisidėti prie savo Tėvynės laisvės aukuro kurstymo, kaip galime padėti didžiulius egzistencinius klausimus sprendžiančiai šaliai – Ukrainai. „Mūsų galimybės ribotos, bet jos svarbios – Jūsų piešinys, eilėraštis, gražūs žodžiai, keli eurai, pervesti organizacijai ,,Blue Yellow”, šiltas drabužis, žaislas, savanorystė, pagalba jau esantiems ukrainiečiams čia Lietuvoje – tai labai svarbu. Svarbu jiems, svarbu ir mums“,- sakė vadovas.

Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė priminė svarbiausius įvykius ir faktus Lietuvos kelyje į laisvę. Šiais metais pasitinkame 32-ąjį Laisvės pavasarį, kai drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai ,,Lietuva bus laisva” virto mūsų gyvenimo tikrove. Tačiau ramybę drumsčia nedemokratiškas kaimyninių šalių elgesys. Rusijos kariuomenė įsiveržė į taikią ir demokratišką, laisvę mylinčią Ukrainą. Vakarų valstybės atsakė griežtomis sankcijomis Rusijai ir visokeriopa parama Ukrainai. Karas visuomet išryškina tai, kas taikos metu atrodo ne taip reikšminga, neverta didelio mūsų dėmesio. Tačiau kultūra, menas ir muzika yra tai, kas grąžina viltį ir skatina svajoti.

Mūsų gimnazijos 8 klasės mokinė Daria, būdama toli nuo gimtosios Ukrainos, savo atliekama daina perdavė mums dalelę stiprios ukrainiečių dvasios. I g klasės mokiniai Lietuvą šiandien sveikino eilėmis. Penktokai drauge su muzikos mokytoja Neringa Valvoniene ir socialine pedagoge Ramute Jablonskiene prisijungė prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos ,,Vaikų laisvės apyrankė”, pasipuošė pačių pasigamintomis spalvingomis apyrankėmis. Visą dieną gimnazijos koridoriuje mokiniai pasikeisdami kūrė meninį darbą „Palinkėjimas Lietuvai, palaikymas Ukrainai“. Nuo pirmadienio gimnazijos mokiniai dalyvavo Mokinių tarybos inicijuotoje nuotaikingoje ir spalvingoje akcijoje ,,Spalvų savaitė” – kiekvieną savaitės dieną dėvėjo paskirtos spalvos drabužius arba turėjo kokį nors spalvotą akcentą.

Optimizmo, vilties, geros nuotaikos mums ir kuo didžiausios stiprybės ukrainiečiams, ginantiems savo ir mūsų Laisvę. Su gimtadieniu, Lietuva! Stiprybės, Ukraina!

Butrimonių gimnazijos informacija