DSC_0322

Butrimonių gimnazijoje atidarytas Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo 15 metų veiklos atminties muziejus ir didžiulė šventė mūsų vaikams ir fondo remiamoms mokykloms

Porą savaičių nenuilstamai dirbo Butrimonių gimnazijos mokytojai, mokiniai ir vadovai. Su nerimu dairydamiesi į dangų ir orų prognozes, ruošėmės gegužės 31 dieną vyksiančiai Almos Adamkienės fondo remiamų mokyklų šventei. Jos metu turėjo įvykti keletas labai svarbių ne tik mums kaip gimnazijai, bet ir visam Alytaus rajonui akcentų: Prezidento Valdo Adamkaus, ponios Almos ir jos Paramos ir labdaros fondo direktorės Sigutės Kačinskienės delnų įspaudų keramikos plokštėje atidengimas, Fondo 15 metų veiklos muziejaus atidarymas ir filmo apie Fondo veiklą „15 metų drauge“ premjera.

Nors oro srovės keitėsi ir atnešdavo labai permainingus orus, šeštadienio rytas išaušo saulėtas ir gražus. Supratome, kad ir aukščiausios gamtos jėgos stiprina mus ir mūsų prasmingus darbus. Gimnazijos prieigose devyniolika mokyklų delegacijų iš įvairiausių šalies kampelių svetingai pasitiko Butrimonių kaimo kapela (vadovė Aldona Adomavičienė).

Į šventę atvyko Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo direktorė Sigutė Kačinskienė, dirbusios ir talkinusios fondui Diana Jurevičienė, Ieva Načiulytė, Fondo rėmėjas „Coca-Cola“ Baltijos šalių gamyklos vadovas Saulius Bitinas ir kokybės vadovė Živilė Ilgūnaitė, 19 mokyklų vadovų su delegacijomis iš Fondo remiamų mokyklų.

10 val. rinkomės jaukiame gimnazijos kiemelyje. Šventės pradžia – Aukuro uždegimas ir dėkingumo žodžiai poniai Almai, Fondo direktorei ir visiems žmonėms, kurie neabejingi vaikui, žmogui, aukai ir meilei. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, visi atvykę svečiai.

Šventę tęsėme gimnazijoje skambant ramiai, bet iškilmingai muzikai (fleita grojo Justina Jočytė). Gimnazijos direktorius V. Valvonis ir Fondo direktorė S. Kačinskienė atidengė Garbės lentą su Prezidento Valdo Adamkaus, ponios Almos ir pačios S. Kačinskienės delnų įspaudais. Pasidžiaugę iškilminga ir prasminga akimirka, „prisimatavę“ delnus rinkomės prie Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo 15 metų veiklos ekspozicijos kabineto durų, už kurių – 15 metų Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo bei 44 Fondo remiamų mokyklų veiklos, kūrybos, abipusio bendravimo, draugystės istorija. Šią patalpą gimnazijos bendruomenė parinko neatsitiktinai: už lango – gražios ir prasmingos labdaringos veiklos simbolis – aukuras, liudijantis mūsų visų remiamų mokyklų dėkingumą poniai Almai ir Fondui už paramą Lietuvos vaikams. Kiekvienas iš visų, dalyvavusių ceremonijoje, jaučia savą patirtį, jausmus ir prisiminimus. O kas Žmogui yra svarbiausia? Jeigu netektume galimybės prisimininti ir jausti, ar būtume Žmonės? Šiame kambaryje kiekvienas daiktas, eksponatas, nuotrauka, kūrinys liudija apie tauriausius žmogaus jausmus: pagalbą, paramą, auką, kūrybą, draugystę, dėkingumą. Dėkingumą poniai Almai, kuri buvo šio Fondo dvasia, sąžinė, veidas ir jo direktorei S. Kačinskienei, kuri buvo visos Fondo veiklos protas ir siela. Fondo direktorės kruopščiai surinkti visi eksponatai – dalis visų čia Fondo remiamų mokyklų patirties, šiltų jausmų, abipusio supratingumo, dėkingumo ženklai atkeliavo į Butrimonių gimnaziją.

Po oficialių ceremonijų skubėjome į Alytaus rajono Daugų kultūros centro Butrimonių filialo salę, kurioje vyko koncertas – prisiminimas. Koncertavo visų dalyvavusių mokyklų geriausieji atlikėjai. Pasijutome tarsi LRT „Dainų dainelės“ konkurse. Kartu su atlikėjais į sceną kilo ir visų mokyklų vadovai, kurie dėkojo poniai Almai, Fondo direktorei Sigutei už nuveiktus prasmingus darbus, o Butrimonių gimnazijai – už puikiai įrengtą Fondo 15 metų veiklos atminties kambarį ir šiltą, nuotaikingą, svetingą priėmimą ir gražią šventę. Visi pasirodymai buvo labai aukšto meninio lygio. Koncertą vainikavo filmo „15 metų drauge“, kuris birželio 1 d. buvo rodomas per „LRT Kultūra“ kanalą, premjera.

Rengdami šį straipsnį gavome ne vieną malonią žinutę. Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos direktorė Vanda Vanagienė rašo: „…noriu dar sykį padėkoti už nuostabiai organizuotą šventę. Mokyklos direktorius ir visa bendruomenė įrodė, kad Jūsų gimnazija tikri šaunuoliai. Mūsų komandą ypač sužavėjo režisūrinis šventės sprendimas, puikiai įrengtas muziejus, didžių žmonių rankų įspaudai, kiekviena kertelė, bylojanti apie partnerystę su Fondu ir nepaprastas nuoširdumas“. Šventės pabaigoje delegacijos neskubėjo skirstytis. Prie arbatos puodelio visų delegacijų atstovai išsakė vieną ir tą pačią nuomonę: jeigu Fondas ir baigs savo veiklą, mes neišsiskirstysime ir bendrausime toliau. Kur bus traukos centras, visiems aišku – Butrimonių gimnazija, nes čia sukurta ir įprasminta graži Fondo 15 metų veiklos istorija, čia labai kūrybingas ir darbštus kolektyvas ir sumanus vadovas.

Butrimonių gimnazijos direktorius V. Valvonis dėkojo už pasitikėjimą ir pasiūlė jau šį rudenį organizuoti sporto šventę „Adamkiada“, kurioje vaikai išbandys Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje mėgtas sporto šakas.

Baigdama šventę Fondo direktorė dėkojo visiems ir prižadėjo parūpinti Vilniuje koncertų salę, į kurią sukvies visų remiamų mokyklų geriausius meno kolektyvus parodyti vilniečiams, kokie šaunūs, kūrybingi ir meniški yra kaimiškųjų mokyklų vaikai.

Butrimonių gimnazijos kolektyvo žmonės jautėsi pavargę, bet įvertinti ir pripažinti. Iš 44 remiamų mokyklų įkurti 15 metų veiklos ekspoziciją Fondas patikėjo mūsų gimnazijai, o tai ir pareiga, ir pasididžiavimas. Manome, kad Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo veiklos atminties kambarys bus svarbus ir visam rajonui, tereikia jį įtraukti į rajono lankomų objektų sąrašą.

Genovaitė Žiurinskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui